Weekendowe grillowanie na deptaku

0
501

Legnickie Grill Party, czy też wcześniej mistrzostwa w tym kulinarnym „szaleństwie” ma długą tradycję, ale związaną z urokliwym kąpieliskiem Kormoran. Niestety kapryśna pogoda sprawiła, że organizatorzy – Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przenieśli sobotnią imprezę z Kormorana na ulicę Najświętszej Marii Panny.

Dla każdego było coś miłego. Do rywalizacji w przypiekaniu na ruszcie: karkówki, piersi z kurczaka, kiełbas, kabaczków zgłosiło się 17 ekip. Rodzice z dziećmi, nastolatkowie i seniorzy. Niektórych zachęcili organizatorzy tuż przed rozpaleniem grilla.

Wyszłyśmy na spacer i trafiliśmy przypadkowo na grill party – przyznały gimnazjalistki Klaudia Szafrańska, Natalia Król i Karolina Springer.- Bardzo fajny pomysł na sobotnie popołudnie. Gra muzyka i jest wesoło. Zrobimy sobie zdrową i darmową kolację na grillu.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom – mięso, warzywa, przyprawy, chleb i oczywiście grilla. I po raz kolejny sprawdziły się stoliki i ławeczki zrobione przez pracowników OSiR z europalet.

Takich imprez nie odpuszczamy – cieszyli się Irena i Stanisław Skarżyńscy, którzy przyjechali do Legnicy z Wołowa. – Najpierw zwiedziliśmy miasto, w którym nie byliśmy kilka lat. Legnica zmieniła się, jest super. A na zakończenie wycieczki przy grillu spędziliśmy miłe chwile.

Andrzej Gąska, dyrektor OSiR, powiedział, że ta dość nieoczekiwana zmiana miejsc na party, kto wie czy nie jest dobrym pomysłem na grillowanie w następnych latach: – Mieszkańcom i gościom to miejsce się spodobało. – Najprawdopodobniej tutaj powrócimy za rok.

Na koniec jurorzy ocenili to, co wygrillowali uczestnicy. Mieli trudne zadanie, bo wszystkie dania były smakowite i wykwintne. Nagrody zwycięzcom wręczyli zastępca prezydenta Dorota Purgal i dyrektor Andrzej Gąska. – To była wspaniała biesiada – powiedziała pani prezydent. Gratuluję uczestnikom i dziękuję organizatorom za jej przygotowanie.

Oto zwycięzcy Grill Party, którzy otrzymali w nagrodę sprzęt AGD: 1. Krystyna Mirończyk, Barbara Głogowska i Krystyna Śliwowska, 2. Renata Sobonia, Iwona Sokołowska, 3. Henryka Herbuś z rodziną.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.