W stanie nietrzeźwości usiłował przepłynąć Odrę

0
611
Łódź patrolowa KPP Głogów

Mężczyznę, który w będąc stanie nietrzeźwości usiłował przepłynąć Odrę, zatrzymała głogowska policja. 42-Letni mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości utrudnił pracę patrolu, próbując uciec i podając fałszywe dane osobowe. Naraził siebie na niebezpieczeństwo i będzie musiał zapłacić mandat za brawurowe zachowanie.

Policjanci patrolu wodnego w Głogowie zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu usiłował przepłynąć Odrę. Mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości nie chciał dać się złapać. Policji podał fałszywe dane osobowe, a kiedy odzyskał siły próbował zbiec. Mężczyzna za kąpiel w niedozwolonym miejscu oraz utrudnianie pracy policji zapłaci mandat.

Nietrzeźwego 42-latka z nurtu Odry policyjny patrol wyłowił w sobotę 9 lipca. Około godziny 19.50 patrol został zaalarmowany przez wędkarzy, którzy zauważyli pływającego w rzece mężczyznę. Policja podjęła poszukiwania. Pływaka zlokalizowano w kilka minut. Mężczyzna znajdował się już po drugiej stronie Odry. Czołgał się przy brzegu, usiłując wyjść z wody. Funkcjonariusze zabrali 42-latka do łodzi i przetransportowali w miejsce, w którym ten pozostawił swoje ubrania.

Policja po zatrzymaniu pływaka ustaliła, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był też osłabiony i wychłodzony, pomimo wysokiej temperatury powietrza. Funkcjonariusze patrolu wodnego wezwali pogotowie ratunkowe. Postępowanie jednak nie było łatwe, gdyż zatrzymany po ubraniu się i odzyskaniu sił stał się agresywny. Odmówił podania swoich danych osobowych, po czym próbował uciec policjantom. Z uwagi na swoje zachowanie został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Funkcjonariusze ustalili dane osobowe mężczyzny. Ten nie podał policji przyczyn swojego zachowania. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie go grzywną w wysokości 250 złotych za kąpiel w miejscu niedozwolonym, a także grzywną w wysokości 500 złotych za podanie fałszywych danych i utrudnianie pracy głogowskiej policji.

Brak rozwagi i alkohol są najczęstszymi przyczynami utonięć w Polsce. Głogowscy policjanci patrolu wodnego w okresie wakacyjnym patrolują odcinek Odry, leżący w granicach powiatu głogowskiego. – Tylko w ciągu ostatniego weekendu policyjny wodny patrol przeprowadził 14 interwencji – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, podinsp. Bogdan Kaleta. – Zakończyły się one ukaraniem mandatami trzech osób – zaznacza oficer prasowy.

Policyjny patrol wodny kontroluje także jednostki pływające po Odrze. Policja co roku apeluje do osób korzystających z kąpieli w dużych zbiornikach wodnych. Zwraca również uwagę na to, by stosować się do zasad bezpieczeństwa. O zasadach bezpiecznych kąpieli można przeczytać na stronie internetowej KPP w Głogowie www.glogow.policja.gov.pl, w zakładce Aktualności/Wiadomości/Bieżące informacje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.