Piłka ręczna: Utalentowani zawodnicy w Zagłębiu Lubin. Juniorzy zagrali w reprezentacji

0
1125

Występujące w PGNiG Superlidze Mężczyzn Zagłębie Lubin pozyskało dwóch utalentowanych zawodników. Treningi z zespołem rozpoczęli Krzysztof Pawlaczyk oraz Przemysław Mrozowicz. Inni młodzi szczypiorniści lubińskiej ekipy wystąpili natomiast w meczach reprezentacji Polski, która rywalizowała z Rosją.

Obaj zawodnicy pojawili się na poniedziałkowym treningu. Krzysztof Pawlaczyk jest wychowankiem Nielby Wągrowiec, której barwy reprezentował na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn. 22-letni zawodnik występuje na lewym rozegraniu i przyszły sezonie powalczy z Zagłębiem Lubin o jak najlepsze miejsce na finiszu rozgrywek.

W pierwszej lidze występował ostatnio drugi z nowych zawodników, Przemysław Mrozowicz. Również jest to gracz występujący na lewym rozegraniu, a do niedawna reprezentował on barwy Mueller MKS Grudziądz. Wcześniej szczypiornista występował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Jest on również młodzieżowym reprezentantem Polski.

– „Pozyskanie tych dwóch młodych graczy, to kontynuacja naszej polityki transferowej. Powstanie Ligi Zawodowej daje możliwość rozwijania się takim właśnie zawodnikom. Trzon naszej drużyny pozostaje niezmieniony, a ci młodzi gracze będą mieli okazję uczyć się od starszych kolegów, z czego na pewno będziemy mieli pożytek” – skomentował trener lubinian, Paweł Noch.

Dwaj zawodnicy Zagłębia Lubin wystąpili ponadto w meczach juniorskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni trzykrotnie rywalizowali z rówieśnikami z Rosji, a na parkiecie pojawili się grający w klubie z Lubina Marek Bartosik i Krystian Bondzior. Pierwszy z wymienionych stanął w bramce we wszystkich trzech spotkaniach, natomiast jego klubowy kolega zagrał w pierwszym i ostatnim meczu, rzucając kolejno jedną i dwie bramki.

Mecze z Rosją były dla reprezentacji Polski elementem przygotowań do finałów Mistrzostw Europy, które w dniach 11-21 sierpnia odbędą się w Chorwacji.

Polska – Rosja / mecze towarzyskie reprezentacji juniorów / Swarzędz

POLSKA – ROSJA 36:36 (16:14)

POLSKA: Skrzypczyk, Bartosik – Bulski 5, Pawelec 1, Zarzycki 1, Dudkowski 3, Guziewicz 2, Makowski 3, Jarosiewicz 7, Mauer 9, Bondzior 1, Krysiak 1, Olkowski, Rybski 3.

POLSKA – ROSJA 23:22 (13:11)

POLSKA: Bartosik, Antosik – Przytuła, Komarzewski , Gądek, Wołowiec, Bulski 1, Pawelec 1, Adamczyk, Urbaniak 3, Zarzycki 1, Gregułowski, Guziewicz 5, Makowski 1, Mauer 10, Krysiak, Olkowski 1, Rybski.

POLSKA – ROSJA 24:26 (14:15)

POLSKA: Skrzypczyk, Antosik, Bartosik – Gądek 3, Wołowiec, Gregorowski, Bulski, Pawelec 3, Adamczyk 3, Urbaniak 1, Zarzycki 1, Dudkowski, Przytuła 4, Makowski, Komarzewski 2, Bondzior 2, Krysiak 5, Olkowski, Rybski.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.