Piotr Konwa na starcie 73. edycji Tour de Pologne

0
455

Już jutro wystartuje 73. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Po raz pierwszy od 34 lat w imprezie wystartuje zawodnik z Głogowa. W zmaganiach udział weźmie reprezentujący barwy TC Chrobrego Scott Głogów Piotr Konwa.

Wyścig Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Na początek zawodnicy będą rywalizować na trasie z Radzymina do Warszawy (138 km). Drugi etap poprowadzi z Tarnowskich Gór do Katowic (128 km), natomiast trzeci z Zawiercia do Nowego Sącza (240 km). Kolejnego dnia zawodnicy będą rywalizować na trasie Nowy Sącz – Rzeszów, następnie Wieliczka – Zakopane oraz Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska. Całość zakończy jazda indywidualna na czas w Krakowie.

Na starcie zaczynającego się jutro wyścigu pojawi się Piotr Konwa, zawodnik grupy TC Chrobry Scott Głogów. Udział zawodnika w imprezie to pierwszy od 34 lat występ głogowianina w Tour de Pologne. Po raz ostatni tego zaszczytu dostąpił Bolesław Bałd. – „Jako mieszkaniec Głogowa startowałem w Tour de Pologne i przez te lata nie było w Głogowie takiej kategorii wiekowej, która mogłaby wystartować w Tour de Pologne, czyli kategorii seniora. W tej chwili mamy od ładnych paru lat grupę młodzieżową i robi wielkie postępy. W tym roku dorobiliśmy się takiego sukcesu, że mamy wicemistrza Polski w kolarstwie szosowym i został powołany do kadry narodowej, do elity, zawodowców na ten wyścig” – powiedział trener głogowskich kolarzy.

– „Nigdy nawet nie marzyłem żeby wystartować w Tour de Pologne. Dlatego na początku nawet w to nie wierzyłem. Dotarło to do mnie dopiero, kiedy zobaczyłem czarno na białym napisane swoje nazwisko wśród wybranej ósemki, która pojedzie nasz narodowy wyścig jako reprezentacja krajudodał 21-letni Konwa.

Skład Reprezentacji Polski na Tour de Pologne mężczyzn:
1. Batek Dariusz – Wibatech Fuji
2. Detko Artur – Domin Sport
3. Kasperkiewicz Przemysław – Klein Constantia
4. Konwa Piotr – TC Chrobry SCOTT Głogów
5. Rekita Szymon – Altopack-Eppel
6. Rutkiewicz Marek – Wibatech Fuji
7. Szeląg Gracjan – Altopack-Eppel
8. Zieliński Kamil – Domin Sport

  1. edycja Tour de Pologne (12-18 lipca):

Etap 1 – Radzymin – Warszawa (138km)
Etap 2 – Tarnowskie Góry – Katowice (128km)
Etap 3 – Zawiercie – Nowy Sącz (240km)
Etap 4 – Nowy Sącz – Rzeszów (218km)
Etap 5 – Wieliczka – Zakopane (225km)
Etap 6 – Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (194km)
Etap 7 (ITT) – Kraków – Kraków (25km)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.