Medalowy start Skorpiona Polkowice w Mistrzostwach Polski

0
410

Z dorobkiem siedmiu medali wrócili z Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym reprezentanci Skorpiona Polkowice. W Bydgoszczy rywalizowało sześciu zawodników polkowickiego klubu, a najwięcej powodów do zadowolenia miał Filip Rodzik, który wrócił do domu z pięcioma srebrnymi krążkami.

W Mistrzostwach Polski polkowicki klub wystąpił w składzie: Filip Rodzik, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech, Konrad Czajkowski, Genowefa Małek i Tomasz Szakoła. Reprezentanci Skorpiona Polkowice siedmiokrotnie stanęli na podium, a pięć medali wpadło na konto Rodzika. Z pewnością jest to doskonały wynik, jednak zawodnik może odczuwać niedosyt, gdyż złote medale przegrywał minimalną różnicą punktową.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji P1, w której startowało czterech zawodników Skorpiona. Filip Rodzik i Krzysztof Bech awansowali do finału – pierwszy z wymienionych zajął w nim drugie miejsce, natomiast jego klubowy kolega był szósty. W tej samej konkurencji polkowiczanie zdobyli srebro w składzie Rodzik, Bech oraz Czajkowski. Pierwszego dnia startował też Adrian Lewandowski, który zajął trzecie miejsce w konkurencji R4.

Drugiego dnia zawodów kolejne srebro wywalczył Rodzik. Reprezentant Skorpiona Polkowice zajął drugą lokatę w konkurencji P3, ponownie przegrywając z Szymonem Sowińskim. Krzysztof Bech uplasował się na szóstej pozycji. Popołudniu Rodzik dołożył do swojego konta kolejne srebro. Co ciekawe, kolejny raz musiał uznać wyższość Sowińskiego, który stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w finale zajął także Adrian Lewandowski.

Złoty medal był celem Filipa Rodzika w jego koronnej konkurencji, P4. Początek w wykonaniu polkowiczanina był dość przeciętny, bo po sześciu strzałach zajmował trzecie miejsce. Po czternastym strzale Rodzik wysunął się na prowadzenie i zrobił krok w kierunku zwycięstwa. O wszystkim zadecydował jednak ostatni strzał. Zawodnik Skorpiona Polkowice spadł ostatecznie na drugą pozycję i musiał zadowolić się piątym podczas Mistrzostw Polski srebrnym medalem.

„No nic, próbowałem pokonać pasmo drugiego miejsca do samego końca, ale niestety nie udało się. Z zawodów jestem zadowolony, ponieważ wyniki były na takim poziomie jaki sobie zaplanowałem, a do pierwszego miejsca zabrakło troszkę szczęścia. Mam nadzieję, że na igrzyskach będę miał go trochę więcej” – skomentował swój występ Filip Rodzik.

Reprezentantom klubu Skorpion Polkowice gratulujemy medalowego występu w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy, a także trzymamy kciuki za kolejne starty i miejsca na podium!

/fot. Skorpion Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.