Miedź Legnica: Garuch w Czarnogórze, Batin nowym napastnikiem

0
477

Kolejne zmiany kadrowe w Miedzi Legnica. Po kilku latach gry w pierwszoligowym klubie odszedł Marcin Garuch, który od nowego sezonu będzie występował w Czarnogórze. Po stronie zysków legniczanie mogą natomiast zapisać Paula Batina. 29-letni napastnik z Rumunii związał się z klubem i będzie reprezentował jego barwy w sezonie 2016/2017.

27-letni Marcin Garuch reprezentował barwy Miedzi Legnica od 2004 roku. Wyjątkiem był sezon 2012/2013 podczas którego pomocnik występował w Chojniczance Chojnice. W poprzednich rozgrywkach mierzący 154 cm wzrostu Garuch rozegrał dla Miedzianki 25 spotkań i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Nowym klubem urodzonego w Legnicy zawodnika będzie FK Grbalj Radanovici z Czarnogóry. – „Ostatnio w pierwszoligowej Miedzi Legnica byłem zmiennikiem, grałem “ogony”, co nie spełniało moich ambicji. Mając 27 lat nie mam zamiaru marnować czasu na siedzenie na ławce rezerwowych. Dziękuję Miedzi za dziewięć lat w seniorskiej piłce, mam nadzieję, że kiedyś wrócę do Legnicy, ale teraz postanowiłem coś zmienić i – po rozmowach z najbliższymi – zdecydowałem się przyjąć ofertę z Czarnogóry” – skomentował swoją decyzję.

„Na razie mieszkam w miejscowości Budva. W sierpniu dołączy do mnie żona z dzieckiem. Wtedy też przeprowadzę się już na stałe do Radanovici. Można odnieść wrażenie, że Czarnogóra to same kurorty. Mały kraj. Z jednej strony morze, z drugiej góry. Jest tu pięknie i ciepło. No, ale ja przyjechałem grać tutaj w piłkę. Fajnie, że najdłuższy wyjazd, jaki nas czeka to 3 godziny drogi. Na inaugurację sezonu 6 sierpnia zagramy na wyjeździe z FK Bokelj Kotor. Podróż zabierze nam godzinę” – dodał w jednej z rozmów.

Nowym zawodnikiem Miedzi Legnica został natomiast 29-letni napastnik, Paul Batin. Zawodnik ten występował dotychczas w rumuńskiej ekstraklasie, w której rozegrał 132 mecze i zdobył 38 bramek. Do tej pory ofensywny zawodnik reprezentował barwy klubów ze swojej ojczyzny. W CV nowego piłkarza Miedzi znajdziemy takie drużyny jak Botosani, CFR 1907 Cluj czy Dinamo Bukareszt. W rundzie jesiennej minionego sezonu Batin występował w pierwszym z wymienionych zespołów i zdobył nawet jedną bramkę w kwalifikacjach Ligi Europy. Później reprezentował barwy Dinama Bukareszt, ale z powodu kontuzji zanotował zaledwie 3 występy.

„Piłkarsko to bardzo ciekawy zawodnik, który może nam pomóc. Jest szybki, przebojowy, odnajduje się w grze kombinacyjnej i strzela bramki” – ocenił Ryszard Tarasiewicz. Pierwszy mecz o stawkę w nowym sezonie legniczanie zagrają w weekend 23-24 lipca w Pucharze Polski. Tydzień później zainaugurują rozgrywki ligowe domowym meczem z Górnikiem Zabrze.

/fot. Prosport.ro/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.