Darmowa żywność dla najuboższych mieszkańców Głogowa

0
984
Zbiórka żywności, produkty spożywcze

Na darmową żywność będą mogli liczyć najubożsi mieszkańcy Głogowa, będący pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od marca 2016 roku Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli na terenie Głogowa prowadzi akcję bezpośredniej i bezpłatnej dystrybucji produktów spożywczych. Od lipca będzie dostępny magazyn z chłodnią, w którym przetrzymywana będzie żywność. Produkty trafią do potrzebujących już w sierpniu.

Mieszkańcy Głogowa, którzy spełniają kryterium dochodowe do 150%, skierowani przez głogowski MOPS, otrzymają darmową żywność. Akcję prowadzi Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli, przy wsparciu Gminy Miejskiej Głogów. W lipcu zostanie otwarty magazyn wyposażony w chłodnię, celem przechowywania produktów spożywczych. Wydawanie żywności rozpocznie się w sierpniu tego roku i trwać będzie do czerwca 2017 r.

Zbiórkę żywności i dystrybucję prowadzi Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna pomoc”. Koszty obsługi projektu finansuje Fundacja i Gmina Miejska Głogów. Gmina od maja do końca roku wspiera go kwotą wysokości 59.744,50 zł. ( 60,69% ). Z kolei Fundacja finansuje projekt kwotą 20.522,oo zł. (20,85% ), a także pracą społeczną członków i wolontariuszy o wartości 18.176,00 zł. ( 18,46% ).

Raz do dwóch razy w miesiącu Fundacja wydaje żywność i owoce dla podopiecznych, kierowanych przez MOPS, spełniających kryterium dochodowe do 150%. Żywność wydawana jest ok. 2 tysiącom najuboższych osób z terenu Głogowa. Docelowo liczba ta może się zwiększyć nawet to 3500. Od lipca ma być przygotowany nowy, większy magazyn na produkty suche. Magazyn będzie się mieścił w Głogowie przy ul. Sikorskiego 48.

Bezpłatna dystrybucja żywności ruszy z końcem sierpnia tego roku. Zbierane i wydawane będą takie produkty jak: makaron jejeczny, ryż, herbatniki, mleko, ser żółty, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, filet z makreli, szynka drobiowa, cukier, olej.

Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc” działa od 2007 roku. Jest Organizacją Pożytku Publicznego i wspiera realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Program ten w swoich założeniach przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących w sposób trwały i intensywny, poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej w poszanowaniu godności tych osób. Kryterium dochodowe w przypadku ubiegania się o tego rodzaju wsparcie to: 951 zł. w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 771 zł. w przypadku osoby w rodzinie. Do otrzymania pomocy potrzebujących kwalifikują ośrodki pomocy społecznej oraz organizacje partnerskie. Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia muszą w tym celu udać się do MOPS w Głogowie.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 608 385 708, bądź na stronie internetowej www.serdecznapomoc.eu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.