15 lipca szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin wracają do treningów

0
777

W piątek 15 lipca piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin powrócą do treningów i rozpoczną przygotowania pod kątem nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. W okresie przygotowawczym podopieczne Bożeny Karkut zagrają w międzynarodowych turniejach, natomiast pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają na początku września.

Pierwsze zajęcia lubinianki rozpoczną 15 lipca o godz. 18:00 na górach koło PKS-u w Lubinie. W niedzielę szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin otrzymają dzień wolny, ale już od poniedziałku rozpoczną prawdziwe przygotowania do nowego sezonu. Zespół z Lubina będzie trenował 2-3 razy dziennie, a zajęcia będą bardzo zróżnicowane – od treningów w terenie i słowni, poprzez basen i halę na boiskach piaszczystych kończąc.

Pierwszy mecz w okresie przygotowawczym zawodniczki Bożeny Karkut rozegrają 6 sierpnia. Tydzień później drużyna wystąpi w międzynarodowym turnieju Baltica Summer Cup, gdzie zmierzy się m.in. z gospodyniami Pogonią Szczecin, a także niemieckim VfL Oldenburg. W następny weekend drużyna zagra w Międzynarodowym Memoriale im. Henryka Kruglińskiego, którego będzie gospodarzem. Impreza zaplanowana jest na 20-21 sierpnia w hali RCS-u w Lubinie.

Walka o ligowe punkty PGNiG Superligi Kobiet rozpocznie się w pierwszy weekend września. Na początek „Miedziowe” zagrają z Vistalem Gdynia. W nowym sezonie w kadrze Metraco Zagłębia Lubin pojawią się pozyskane niedawno zawodniczki. Jedną z nich będzie Małgorzata Buklarewicz, grająca ostatnio w niemieckiej Bundeslidze. Tak szczypiornistka mówiła o swoim powrocie do Polski: – „Złożyło się na to wiele czynników. Między innymi nie byłam zadowolona do końca ze swojej roli w drużynie. Czułam po prostu, że moje umiejętności nie były w pełni wykorzystywane.  Zależało mi na tym, aby znaleźć drużynę, w której będę miała możliwość występowania na boisku w większym wymiarze czasowym. Stąd mój powrót do Polski. Było oczywiście wstępne zainteresowanie moją osobą ze strony klubów niemieckich, ale Zagłębie było szybsze.”

– „W zasadzie urlop dla mnie się już skończył. Byłam na dwutygodniowych wakacjach. Obecnie rozpoczęłam już mały mikrocykl, mający na celu przygotowanie mojego organizmu do wysiłku w okresie przedsezonowym. Początek sezonu w Niemczech był ciężki, pod względem umiejętności technicznych nie czułam się słabsza, jednak brakowało siły… jak wiadomo warunkami fizycznymi nie straszę. Skupiłam się więc na pracy stricte siłowej i przyniosło mi to korzyści, a mianowicie druga cześć sezonu wyglądała znacznie lepiej. Dlatego teraz pracuje również na siłowni, gdyż cały czas zależy mi na wzmacnianiu mojego organizmu” – dodała 27-letnia zawodniczka.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.