Tenis ziemny: Był rodzinny mikst, trwa międzynarodowa wymiana młodzieży

0
347

Bardzo aktywnie spędza ostatnie dni Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. W minioną sobotę rozegrano rodzinny mikst tenisowy, który rozpoczęto na kortach przy ul. Wita Stwosza, a dokończono na obiektach Tennis Kul Clubu. Od wtorku w Głogowie przebywają natomiast niemieccy tenisiści, którzy odwiedzili nasze miasto na mocy międzynarodowej wymiany młodzieży.

Rodzinny mikst rozegrano w sobotę 25 czerwca. Zawody rozpoczęły się na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza, jednak z powodu gwałtownej zmiany pogody, dokończono je na obiektach krytych należących do Tennis Kul Clubu. W tym roku do rodzinnych zawodów przystąpiło 12 par, z czego większość tworzyli ojcowie z córkami. Nie zabrakło też jednak par małżeńskich czy matek z synami.

Najlepszym duetem w sobotniej rywalizacji okazała się para Sławomir i Adrianna Klawińscy (ojciec z córką). Drugie miejsce na podium przypadło Dorocie i Szymonowi Rzepeckim (matka z synem), natomiast trójkę zamknęli Grzegorz i Justyna Dziadulewiczowie (ojciec z córką). Najlepsze pary nagrodzono okolicznościowymi pucharami i dyplomami, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju mogli liczyć na poczęstunek.

We wtorek 28 czerwca rozpoczęła się natomiast międzynarodowa wymiana młodzieży, na mocy której w Głogowie przebywają aktualnie młodzi zawodnicy niemieckiego Tennisverein Keetenkamp. W tym roku nasi zachodni sąsiedzi będą przebywać w mieście do 4 lipca. W tym czasie skorzystają z wielu atrakcji, a całość zakończy tenisowy turniej. – „Nasz klub zapewnił bogaty program kulturalno-sportowy, który mamy nadzieję, że spodoba się naszym gościom. W środę spędzamy cały dzień na górze Ślęża, gdzie jeździmy rowerami, bawimy się w małpim gaju i ślizgamy na pontonach. Czwartek spędzimy bawiąc się na basenie, a wieczorem w głogowskiej Marinie. W piątek mamy zaplanowany paintball, a wieczorem wszyscy idziemy do Ok-Parku i w sobotę najważniejszy dzień, w którym gramy turniej tenisowy” – czytamy na stronie Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Jak widać Głogowskie Towarzystwo Tenisowe ma bardzo napięty terminarz i mocno pracuje nad tym, by propagować tę dyscyplinę sportu wśród mieszkańców naszego miasta. W tym roku w kalendarzu GTT znalazło się jeszcze kilka imprez, które powinny przyciągnąć miłośników na głogowskie korty. W połowie września rozegrany zostanie VII Turniej Międzyszkolny o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, niedługo później Nocny Turniej Deblowy im. Andrzeja Vogta, natomiast w pierwszy weekend października odbędzie się pożegnanie sezonu.

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.