Polska wyszła z grupy na Euro 2016. Głogowianie dopingowali biało-czerwonych

0
498

Zwycięstwo we wczorajszym meczu z Ukrainą (1:0) sprawiło, że piłkarska reprezentacja Polski, z dorobkiem siedmiu punktów, zajęła drugie miejsce w grupie podczas Mistrzostw Europy we Francji. Biało-czerwoni pierwszy mecz fazy pucharowej zagrają w sobotę, a ich rywalem będzie Szwajcaria.

W pierwszym meczu tegorocznych Mistrzostw Europy podopieczni selekcjonera Adama Nawałki pokonali Irlandię Północną 1:0. Autorem jedynego trafienia w tym spotkaniu był Arkadiusz Milik. Później Polacy zanotowali cenny remis z Niemcami (0:0), a wczoraj wywalczyli trzy punkty w starciu z Ukrainą. Dwie wygrane i remis sprawiły, że biało-czerwoni wyszli z grupy z drugiego miejsca i zagrają w 1/8 finału turnieju. W sobotę rywalem naszej reprezentacji będzie Szwajcaria.

Reprezentacja Polski występuje w Mistrzostwach Europy dopiero po raz trzeci. Debiutowała w 2008 roku, jednak wówczas nie udało się wyjść z grupy. Podobnie było cztery lata później, gdy turniej odbywał się w naszym kraju oraz na Ukrainie. Biało-czerwoni rywalizowali w grupie z Grecją, Czechami oraz Rosją. Niestety, w trzech spotkaniach Polacy wywalczyli zaledwie dwa punkty i zajęli ostatnie miejsce w czterozespołowej grupie.

Sukces wywalczony na boiskach we Francji jest więc historyczny. Polska reprezentacja piłkarska po raz pierwszy w historii wyszła z grupy mistrzostw Starego Kontynentu i już za kilka dni stanie do walki o awans do ćwierćfinału. Zadanie łatwe nie będzie, bo Szwajcaria to drużyna, w której występują znani zawodnicy reprezentujący barwy mocnych, europejskich klubów. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą sobotę. Początek meczu o godz. 15:00.

Pisząc o meczach reprezentacji Polski podczas Euro 2016 nie można zapomnieć o wątku głogowskim. W Nicei, gdzie graliśmy z Irlandią Północną, w Paryżu, gdzie rywalem byli Niemcy oraz wczoraj w Marsylii pojawili się głogowianie, którzy dopingowali polskich piłkarzy. W telewizyjnych transmisjach dobrze widoczna była biało-czerwona flaga „Chrobry”, która pojawiła się na wszystkich trzech spotkaniach z udziałem naszej kadry. Jak więc widać mieszkańcy naszego miasta interesują się sportem nie tylko w lokalnym wydaniu, ale również wspierają drużynę narodową tysiące kilometrów od domu.

Mecze reprezentacji Polski na Euro 2016:

Polska – Irlandia Północna 1:0 (Milik)
Polska – Niemcy 0:0
Polska – Ukraina 1:0 (Błaszczykowski)

Tabela grupy C:

1. Niemcy – 3 mecze, 7 punktów, bramki 3:0
2. Polska – 3 mecze, 7 punktów, bramki 2:0
3. Irlandia Północna – 3 mecze, 3 punkty, bramki 2:2
4. Ukraina – 3 mecze, 0 punktów, bramki 0:5

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.