Zapowiedź remontu Zespołu Szkół w Polkowicach

0
307
2016r. Polkowice, Zespół Szkół w Polkowicach, budynek szkoły

Zespół Szkół w Polkowicach zostanie poddany termomodernizacji. Placówka będzie ocieplona, wymienione będą okna, dzięki czemu zaoszczędzone będą środki na ogrzewaniu budynku. Remont planowany jest na okres trzech lat. Inwestycja będzie kosztowna, ale z czasem pozwoli na oszczędności.

W Zespole Szkół w Polkowicach zapowiada się duży remont. Budynek z lat 90-tych prosi się o modernizację. Zostanie ocieplony, wstawione będą nowe okna, a prace remontowe z czasem mają wpłynąć na oszczędności związane z ogrzewaniem placówki. Prace zaplanowane są na okres trzech lat. Inwestycja będzie kosztowna, ale, jak twierdzi starosta Polkowic, jest konieczna.

Powiat polkowicki złożył wniosek o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”. Całkowity koszt opiewa na ponad 7 milionów złotych, a realizacja będzie rozłożona na trzy lata. Powiat polkowicki wnioskuje o 5.291.260,34 zł. – Termomodernizacja szkół to kosztowna, ale niezbędna inwestycja. Przede wszystkim ze względu na poprawę warunków nauki, ale także na przyszłe oszczędności na ogrzewaniu – zauważa Marek Tramś, starosta polkowicki. – Została już wykonana ocena stanu technicznego obiektu, źródeł ciepła i instalacji wewnętrznych. Określono działania modernizacyjne konieczne do przeprowadzenia w pierwszej kolejności, kierując się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa użytkowania obiektów oraz ograniczeniem zużycia ciepła – zaznacza starosta.

Zespół Szkół w Polkowicach przejdzie termomodernizację dzięki pozyskanym środkom. Zmiany mają polegać na ociepleniu z izolacją ścian fundamentowych budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, remoncie schodów zewnętrznych i wymianie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Zakres prac obejmować będzie także wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Po przeprowadzeniu remontu szkoła zimą mniej zapłaci za ogrzewanie, a przy okazji poprawią się warunki nauki dla uczniów i pracy dla nauczycieli.

Budynek placówki ma już swoje lata. Pochodzi z lat 90-tych. Po 20 latach użytkowania widoczne są ślady zużycia materiałów elewacyjnych i braku właściwej termoizolacji. To dlatego obiekt wymaga generalnych prac remontowych. Zakłada się, że w wyniku wszystkich zaplanowanych prac remontowych poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkół w Polkowicach zwiększy się o ponad 60%. Oprócz docieplenia budynku wyremontowany zostanie także dach szkoły. Remontowi poddane będą też kominy. Wstawione będą nowe okna w piwnicy. W trakcie prac modernizacyjnych określone zostaną potrzeby i elementy, które także muszą zostać poddane modernizacji.

Zespół Szkół w Polkowicach jest placówką edukacyjną z ofertą dla młodzieży i dorosłych. Strona internetowa szkoły: www.zs.polkowice.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.