Szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin wrócą do treningów 18 lipca

0
536

18 lipca powrócą do treningów piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin. Podopieczni Pawła Nocha przebywają obecnie na urlopach i mają jeszcze ponad miesiąc wolnego. W okresie przygotowawczym drużyna będzie trenowała głównie na własnych obiektach, a w planach ma spotkania sparingowe głównie z zespołami z regionu.

Ostatni mecz o stawkę szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin rozegrali 7 maja w Głogowie, gdzie walczyli z SPR Chrobrym o siódme miejsce na finiszu rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Później drużyna przeszła w okres roztrenowania, natomiast 10 czerwca rozpoczęły się urlopy. Te potrwają do 18 lipca. To właśnie w ten dzień „Miedziowi” stawią się na pierwszym treningu w okresie przygotowawczym. – „Planujemy rozegrać szereg meczów sparingowych, głównie z drużynami z naszego regionu. Tym razem nie będziemy brać udziału w turniejach towarzyskich” – skomentował trener Paweł Noch. Zawodnicy mimo, że przebywają obecnie na urlopach, muszą pamiętać o dbaniu o swoją formę i przestrzeganiu zaleceń, które otrzymali w klubie. – „Zawodnicy mają rozpisany plan treningowy, którego muszą przestrzegać i dbać o swoją formę”- dodał opiekun zespołu.

Do treningów lubińska drużyna powróci bez kilku zawodników. Już jakiś czas temu z kadrą pożegnał się Kamil Krieger. Rozgrywający spędził na Dolnym Śląsku zaledwie jeden sezon i przeniósł się do MMTS-u Kwidzyn. Niedługo później w jego ślad poszli kolejni gracze. Z Lubinem rozstał się też Wojciech Gumiński, a także Jurij Szamryło, Oleg Macharaszwili, Dariusz Rosiek oraz Adam Marciniak.

Szamryło reprezentował barwy MKS Zagłębia Lubin od 2014 roku, kiedy przeszedł z rezerw mistrza Ukrainy, HC Motoru Zaporoże. Przygoda bramkarza z dolnośląskim klubem trwała więc dwa lata. Podobny staż miał Gruzin, Macharaszwili. On podpisał kontrakt z drużyną z Lubina w październiku 2014 roku, ale teraz nie otrzymał oferty jego przedłużenia.

Z zespołem pożegnali się również Polacy – prawy rozgrywający Dariusz Rosiek i Adam Marciniak, który mógł grać w drugiej linii oraz na prawym skrzydle. Póki co klub poinformował o jednym transferze – z gdańskiego SMS-u przeszedł utalentowany prawoskrzydłowy, Arkadiusz Moryto. Kolejne nowe twarze poznamy zapewne już w najbliższym czasie.

Poprzedni sezon PGNiG Superligi Mężczyzn MKS Zagłębie Lubin zakończyło na siódmej pozycji. Mistrzem Polski zostało Vive Tauron Kielce, dla którego był to piąty z rzędu triumf w rozgrywkach.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.