SPR Chrobry Głogów ma nowego rozgrywającego. W sierpniu drużyna zagra w Szczypiorno Cup

0
693

Kadra SPR Chrobrego Głogów została wzbogacona o nowego gracza. To Mateusz Rydz, zawodnik występujący na pozycji rozgrywającego, który ostatni sezon spędził w Luksemburgu. Szczypiornista reprezentował tam barwy HBD Dubenlange. W nowych rozgrywkach pojawi się na parkietach PGNiG Superligi Mężczyzn.

Nowy nabytek SPR Chrobrego Głogów ma 25 lat i występuje na pozycji rozgrywającego. Zawodnik przez kilka lat występował w zespołach z niższych lig niemieckich. U naszych zachodnich sąsiadów Mateusz Rydz reprezentował barwy TV Willstatt, HSV Hannover, TSG Grossburgwedel i SG SH Schalksmuhle Halver. Ostatni rok spędził w Luksemburgu, gdzie grał dla HBD Dubenlange. Nowa twarz w szatni SPR Chrobrego jest wychowankiem klubu UKS Wilanowa Warszawa. – „Mój tata był piłkarzem ręcznym, więc nie miałem większego wyboru, jeśli chodzi o wybór dyscypliny sportu” – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu.

Rozgrywający większą część swojej kariery spędził w zagranicznych klubach. Duży wpływ na jego powrót do kraju miało powołanie do kadry narodowej B, które otrzymał w grudniu 2015 roku. – „Od siedmiu lat gram zagranicą, chcę się teraz sprawdzić w Polsce. Dostałem telefon od trenera Cieślikowskiego i mimo kilku innych propozycji wybrałem Głogów. Trenera Cieślikowskiego znam z młodzieżówki i szybko przekonał mnie do gry w Chrobrym” – zdradził kulisy przejścia do głogowskiej drużyny. Mateusz Rydz jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez SPR Chrobrego Głogów w trwającym okienku transferowym. Wcześniej do naszego miasta trafili Damian Krzysztofik oraz Szymon Sićko. Z klubem pożegnali się natomiast Łukasz Kandora i Ignacy Bąk.

Wiadomo również, że jednym z etapów przygotowań do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn będzie dla głogowian turniej Szczypiorno Cup w Kaliszu. Tegoroczna edycja została zaplanowana na 5-7 sierpnia. Łącznie na parkiecie pojawi się 8 zespołów. Poza ekipami z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce (w tym wicemistrzowie kraju, Orlen Wisła Płock), do walki staną drużyny z pierwszej ligi, a także niemiecki ASV Hamm Westfalen.

Przed rokiem najlepszym zespołem turnieju zostały Azoty Puławy, które pokonały w finale Górnika Zabrze. Pierwszą edycję turnieju Szczypiorno Cup wygrał natomiast niemiecki zespół Fuchse Berlin.

Uczestnicy Szczypiorno Cup 2016 (5-7 sierpnia):

– Orlen Wisła Płock,
– KS Azoty Puławy,
– Górnik Zabrze,
– ASV Hamm Westfalen,
– SPR Chrobry Głogów,
– Pogoń Szczecin,
– MKS Kalisz,
– Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.