Zawodnik Chrobrego Głogów wystąpił przeciwko Brazylii

0
535

W Stanach Zjednoczonych trwa turniej Copa América Centenario, w którym występuje szesnaście reprezentacji z Ameryki Południowej, Północnej, Środkowej oraz Karaibów. W gronie tym znalazło się Haiti, barwy którego reprezentuje zawodnik Chrobrego Głogów, Kevin Lafrance. Środkowy obrońca zaliczył już dwa występy w imprezie.

Reprezentacja Haiti występuje w grupie B, a jej rywalami są drużyny Peru, Brazylii oraz Ekwadoru. Po dwóch spotkaniach Kevin Lafrance i jego koledzy nie zgromadzili na swoim koncie ani jednego punktu i zamykają grupową tabelę. 5 czerwca zawodnik Chrobrego Głogów wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Peruwiańczykami. Lafrance przebywał na boisku przez pełne dziewięćdziesiąt minut, a spotkanie zakończyło się porażką jego drużyny 0:1.

9 czerwca Haiti zagrało ze zdecydowanie bardziej wymagającym przeciwnikiem. Tym razem rywalem była Brazylia, pięciokrotny zwycięzca piłkarskich Mistrzostw Świata. Środkowy obrońca pomarańczowo-czarnych ponownie wyszedł w podstawowym składzie, jednak nie będzie zaliczał tego występu do najlepszych. Popularni Canarinhos zdecydowanie zdominowali boiskowe wydarzenia i wygrali aż 7:1. Kevin Lafrance ponownie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, jednak nie zdołał pomóc drużynie choćby w nawiązaniu jakiejkolwiek walki z Brazylijczykami. Dwie porażki sprawiły, że reprezentacja Haiti jest już bez szans na wyjście z grupy. W swoim ostatnim meczu (12 czerwca) reprezentacja zagra z Ekwadorem.

Mimo, że Lafrance nie rozegrał wymarzonego spotkania, sam występ przeciwko takiej reprezentacji jak Brazylia jest wielkim doświadczeniem dla ciemnoskórego stopera. 26-letni defensor trafił do Głogowa w zimowej przerwie między rundami. Urodzony we Francji gracz zdołał rozegrać dla głogowskiego zespołu 9 spotkań, w których 3-krotnie wpisał się na listę strzelców. Po raz pierwszy dokonał tego w derbach z Miedzią Legnica. Później pokonał jeszcze bramkarzy Wigier Suwałki oraz Wisły Płock. Bardzo dobra postawa na pierwszoligowych boiskach oraz występ w turnieju Copa América Centenario może wpłynąć na zainteresowanie zawodnikiem ze strony innych zespołów. W Polsce zawodnik zaliczył kilkanaście spotkań w Ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź i wielce prawdopodobne, że niebawem ponownie znajdzie się na celowniku klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W turnieju Copa América Centenario udział bierze szesnaście zespołów, które są podzielone na cztery grupy. Finałowe spotkanie zaplanowano na 26 czerwca. Kevinowi Lafrance’owi życzymy jak najlepszego występu podczas spotkania z Ekwadorem, a później dobrej postawy na ligowych boiskach, miejmy nadzieję, że w barwach Chrobrego Głogów!

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.