Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

0
464

Prawie dziewięciuset legnickich gimnazjalistów stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy odbywa się od kilku lat elektronicznie. Od 1 do 23 czerwca uczniowie trzecich klas gimnazjów mogą składać wnioski o przyjęcie do nowych szkół na rok 2016/2017.

Już od 26 kwietnia kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych mogli zalogować się do systemu naboru https://dolnoslaskie.edu.com.pl i zapoznać z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy. Zakładka Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych zamieszczona jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy www.legnica.eu (Dla mieszkańca, Edukacja, Rekrutacja).

Kandydaci z gimnazjów publicznych dokonują zgłoszeń do systemu przy udziale swoich macierzystych szkół. Gimnazja wprowadziły do bazy danych wszystkie informacje o kandydatach. Uczniowie spoza Legnicy oraz absolwenci gimnazjów niepublicznych również mają możliwość udziału w elektronicznym naborze do legnickich szkół ponadgimnazjalnych. Samodzielnie zakładają konto na podanej stronie systemu rekrutacji, po czym zapoznają się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych.

Baza danych obejmuje wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum, a więc: licea ogólnokształcące, technika i zasadnicze szkoły zawodowe. Użytkownicy mogą zapoznać się z opisem ogólnym szkoły i odnaleźć ją na mapie miasta. W informacjach szczegółowych poznają opis profilu klasy, wykaz przedmiotów punktowanych i nauczanych w zakresie rozszerzonym, proponowane języki obce, regulaminy rekrutacji.

W dniach od 1 do 23 czerwca br. potrwa kolejny etap naboru, czyli składanie wniosków. Każdy uczeń gimnazjum będzie mógł złożyć wniosek do trzech szkół ponadgimnazjalnych oraz wskazać nieograniczoną liczbę oddziałów w tych szkołach, do których chciałby uczęszczać. O kolejności przydziału zadecyduje liczba uzyskanych punktów rekrutacyjnych.

Na tym etapie dostępne są aktualizowane na bieżąco statystyki popularności poszczególnych oddziałów, a także dane dotyczące wolnych miejsc. Takie informacje są bardzo przydatne kandydatom i ich rodzicom, pozwalając realnie ocenić możliwości dostania się do wymarzonej szkoły.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.