XVIII Spływ Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy

0
586

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do udziału w XVIII edycji Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca br. o godz. 15.00.

Amatorzy żeglarskich przygód już budują tzw. samoróbki, które będą miały do pokonania milę morską od mostu Bielańskiego do specjalnie przygotowanego na tę okoliczność portu za mostem Wrocławskim.

W imprezie może wystartować każdy, kto ma pomysł i dobry humor. Wystarczy zbudować samoróbkę, skompletować załogę i wymyślić to „coś”, czym można oczarować jury i publiczność. Dinozaury – to pomysł organizatora spływu na tegoroczne urządzenia pływające. Pula nagród do podziału wynosi 10 tysięcy złotych. Jest więc o co powalczyć.

Do startu w spływie nie będą dopuszczone łódki, kajaki, rowery wodne i inny sprzęt pływający wykonany fabrycznie. Każde pływadło musi spełniać warunki bezpieczeństwa i zaprezentować możliwość utrzymania się na wodzie, co będzie przedmiotem wstępnej oceny i dopuszczenia do udziału w zawodach. Organizatorem wydarzenia jest legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przypominamy, że w ubiegłorocznym spływie samoróbek wzięło udział 16 jednostek, a nagrody otrzymali: Wesołe Żyrafy – Stanisław Mokrogulski, Wiktoria Mokrogulska, Maja Pasek i Tomasz Stępień, Zakaczawiak – Arnold Maculewski z Czrnej Białostockiej, Eko Rybka – Tadeusz Wróblewski z Legnicy, Szalone Pingwiny – Agnieszka i Natalia Zając z Legnicy, Pływające ZOO – Patrycja Werwińska i Milena Ostańska z Legnicy oraz Małpa Domowa – Mirosław Dąbrowski z Legnicy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.