Rywalizacja młodych tenisistów w Głogowie i Złotoryi

0
646

W ostatnią sobotę miesiąca (28 maja) na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza w Głogowie rozegrano turniej „Dzień Dziecka z Rakietą”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – do 12, 14 i 19 lat. Ponadto młodzi reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego odnotowali dobre wyniki podczas zawodów w Złotoryi.

Organizatorem „Dnia Dziecka z Rakietą” było Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Łącznie w zawodach wystartowało 26 zawodników i zawodniczek, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe – do lat 12, 14 oraz 19. Tenisiści z miejsc 1-4 otrzymali puchary, natomiast najlepsza trójka z każdej kategorii została dodatkowo nagrodzona upominkami rzeczowymi i bonami podarunkowymi.

W rywalizacji dziewcząt do lat 12 najlepsza okazała się Adrianna Kluska, która pokonała Julię Dybę, Joannę Szczepanowską oraz Karolinę Nadałę. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej pierwsze miejsce wywalczył Adam Pielech, a drugi był Igor Muras. Dalej sklasyfikowano Grzegorza Porębskiego oraz Oskara Zarubajko.

W gronie dziewcząt do lat 14 na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Molek, która wyprzedziła Paulę Statkiewicz. Najlepszym tenisistą turnieju został natomiast Marcel Wegner, wyprzedzając Jędrzeja Fukacza. Najlepsza w rywalizacji dziewcząt do lat 19 okazała się Klaudia Kubiak, która pokonała Natalię Kubiak, Lindę Wysocką i Biankę Marciniak. Wśród chłopców zwycięstwo przypadło Szymonowi Rzepeckiemu, drugie miejsce zajął Dariusz Błażejewski, a dalej sklasyfikowano Błażeja Jaskólskiego i Łukasza Szypskiego.

Klasyfikacja turnieju „Dzień Dziecka z Rakietą”:

Dziewczęta do lat 12:

 1. Adrianna Kluska
 2. Julia Dyba
 3. Joanna Szczepanowska
 4. Karolina Nadała

Chłopcy do lat 12:

 1. Adam Pielech
 2. Igor Muras
 3. Grzegorz Porębski
 4. Oskar Zarubajko

Dziewczęta do lat 14:

 1. Aleksandra Molek
 2. Paula Statkiewicz

Chłopcy do lat 14:

 1. Marcel Wegner
 2. Jędrzej Fukacz

Dziewczęta do lat 19:

 1. Klaudia Kubiak
 2. Natalia Kubiak
 3. Linda Wysocka
 4. Bianka Marciniak

Chłopcy do lat 19:

 1. Szymon Rzepecki
 2. Dariusz Błażejewski
 3. Błażej Jaskólski
 4. Łukasz Szypski

Dzień później młodzi zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego walczyli w Turnieju o Puchar Burmistrza Złotoryi w grupie czerwonej (do lat 8). W gronie ośmiu zawodników drugie miejsce wywalczył Piotr Szczepanowski, który w finale uległ zawodnikowi z Lubina. Tuż za podium sklasyfikowany został natomiast inny reprezentant głogowskiego klubu, Adam Łukasiewicz. Wszystkim głogowskim tenisistom gratulujemy udanych startów!

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.