Wybrano firmę, która zaprojektuje Bulwar Nadodrzański

0
690
2016.05.25. Głogów, Bulwar Nadodrzański, spotkanie z projektantem Bulwaru

Wybrano już firmę, która wykona projekt Bulwaru Nadodrzańskiego. Zadanie wykona firma GreenLanding z Wałbrzycha. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Bulwar zaś ma być miejscem wypoczynku, dostosowanym do potrzeb głogowian, a jednocześnie miejscem, w którym odbywać się będą duże imprezy kulturalne.

Prezydent Głogowa spotkał się z przedstawicielem firmy GreenLanding, który zajmie się sporządzeniem projektu Bulwaru Nadodrzańskiego. Wybrana firma, której powierzono to zadanie, pochodzi z Wałbrzycha. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Bulwar ma być miejscem rekreacyjnym, który służyć będzie mieszkańcom Głogowa. Dostosowany będzie też do organizowania dużych imprez kulturalnych.

Umowa na wykonanie koncepcji i projektu budowlanego Bulwaru Nadodrzańskiego została podpisana 25 maja br. Prezydent Głogowa spotkał się na terenie przyszłego Bulwaru z wykonawcą, Andrzejem Rapaczem. – Zależy nam, by Bulwar Nadodrzański był kompleksowo zagospodarowaną częścią rekreacyjno-wypoczynkową, z chodnikami, parkingami, zapleczem sanitarnym i miejscem zabaw dla dzieci. Przy projektowaniu Bulwaru chcemy także zachować historyczną przestrzeń tej części Głogowa. Wyeksponujemy dwa relikty kościołów, które dawniej tu stały. Eksponowane też będą mury przy zejściu do Zatoki Neptuna – informuje Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Bulwar Nadodrzański ma być nie tylko miejscem rekreacyjnym służącym głogowskim rodzinom, ale też terenem dostosowanym do potrzeb organizatorów większych imprez kulturalnych. – Na co dzień Bulwar będzie miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Przygotowujemy go jednak w taki sposób, by mogły się tu odbywać duże, miejskie imprezy – dodaje prezydent Głogowa.

Bulwar Nadodrzański jest jednym z terenów, zaproponowanych przez prezydenta Głogowa, które zostały ujęte w Lokalnym Programie Rewitalizacji. – Chcemy przywrócić serce miastu. W LPR uwzględniłem nie tylko Bulwar, ale też ulicę Nadbrzeżną, Aleję Wolności, Park Słowiański, Plac Saperów i Teatr A. Gryphiusa – zaznacza prezydent.

Zgodnie z zawartą 25 maja umową, dokumentacja na Bulwar ma być gotowa do dnia 20 listopada 2016 roku. Koszt wykonania dokumentacji to 259 000 złotych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.