Bieg dla prawdziwych kobiet

0
760

Klub Sportowy Feniks Legnica oraz stowarzyszenie Amazonek organizują „Bieg dla prawdziwych kobiet”. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca (niedziela) o godz. 12.00 w Parku Miejskim. Zainteresowane panie mają do wyboru dwa dystanse: 2,5 km i 5 km. W programie będzie również piknik oraz konsultacje z dietetykiem i kosmetyczkami.

Celem legnickiego biegu jest popularyzacja tej aktywności jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia. Wydarzenie umożliwia sprawdzenie swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

Bieg będzie rozgrywany na dwóch dystansach: 2,5 km lub 5 km. Dla uczestniczek „Biegu dla prawdziwych kobiet”zostanie zorganizowany piknik zdrowotny. Do dyspozycji będą także punkty konsultacji żywieniowej oraz oferty legnickich fitness klubów. Stanowiska kosmetyczne przygotują firmy Oriflame i Mary Kay. Na miejscu będzie też konsultant wizerunku oraz panie z legnickiego stowarzyszenia Amazonek, które będą propagowały profilaktykę zdrowotną (w szczególności w zakresie raka piersi).

W zawodach może wziąć udział każda kobieta, która zgłosi się do biegu przy pomocy formularza zgłoszeniowego (www.elektronicznezapisy.pl lub www.fenikslegnica.pl), wniesie opłatę startową oraz podpisze oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność. Zawodniczki, które nie ukończyły 18 lat (w dniu zawodów) zobowiązane są do posiadania pozwolenia na udział w biegu od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem i nr PESEL.

Opłatę startową należy uiścić przelewem lub podczas rejestracji  – w wysokości 45 zł. W dniu zawodów opłata będzie wynosiła 50 zł. Taka sama opłata startowa obowiązuje dla dystansu 2,5km oraz 5km.

Uczestniczki biegu otrzymają pakiet startowy, który będzie zawierał: numer startowy, pamiątkowy medal, napój izotoniczny lub wodę, kosmetyki ufundowane przez sponsora: kredka do oczu i krem.

Dla najlepszych biegaczek przewidziane są nagrody rzeczowe, puchary i statuetki.

Biuro Zawodów znajdować się będzie przy kawiarni VINCERO, Al. Orła Białego 1 (Stadion Miejski).
Biegi odbędą się 5.06.2016 o godz. 12.00 w legnickim Parku Miejskim.

Źródło: Klub Feniks Legnica

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.