Głogów na Europejskim Kongresie Gospodarczym

0
1461
2016.05.18. Katowice, VIII Europejski Kongres Gospodarczy, R. Rokaszewicz, K.Szczepaniak

Głogów wziął udział w VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W ubiegłym tygodniu w Katowicach spotkali się ekonomiści, politycy i naukowcy. Podczas Kongresu poruszano kwestie związane m. in. z przemysłem i polityką miejską. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Powiat głogowski reprezentował radny Karol Szczepaniak.

Przedstawiciele Głogowa wzięli udział w VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W Katowicach w ubiegłym tygodniu spotkali się ekonomiści, politycy i naukowcy. Podczas Kongresu były poruszane między innymi kwestie związane z przemysłem i polityką miejską. Głogów podczas tego dużego wydarzenia reprezentowali Prezydent Rafael Rokaszewicz oraz radny Karol Szczepaniak.

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie Centralnej. Tegoroczna, już VIII edycja, odbyła się w Katowicach w dniach 18-20 maja. W Kongresie wzięło udział ok. 8 tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki. Program obejmował cykl debat, poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu poruszane były tematy związane z przemysłem, energetyką, digitalizacją gospodarki, globalną ekspansją i start-upami oraz polityką miejską. Odbyło się ponad 100 debat. Sesje tematyczne odbywały się z udziałem reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, decydentów, naukowców i praktyków, oraz przedstawicielami świata polityki i samorządów. Kongres otwarty jest przede wszystkim na ludzi młodych – przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych. Rozmawia się tutaj o Europie, Unii Europejskiej i o tym, jak działać, by Unia była solidarna i rozwijała się stabilnie.

W Kongresie udział wzięli głogowski prezydent i radny. – Wśród siedmiu tysięcy gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Głogowa. Kongresowe sesje, dyskusje, panele i spotkania poświęcone były najważniejszym i najbardziej aktualnym tematom związanym z szeroko pojętą gospodarką – mówi Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Uczestniczyliśmy między innymi w panelach „Szpitale w polityce zdrowotnej państwa” i „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej” – dodaje. Obydwa z tych tematów dotyczą Głogowa z uwagi na sytuację związaną z głogowskim szpitalem oraz plany związane z rewitalizacją terenów miasta. – Już 2 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie Zespołu ds. Rewitalizacji. Przypomnę, że przygotowujemy Lokalny Program Rewitalizacji, który obejmować będzie duży obszar miasta, w tym Teatr im. A. Gryphiusa, Bulwar Nadodrzański, Plac Saperów, Al. Wolności, Park Słowiański i ul. Nadbrzeżną. Przed nami także możliwość nabycia udziałów w szpitalu w Głogowie. To także bardzo ważny temat dla mnie i dla głogowian – zauważa prezydent.

VIII Europejski Kongres Gospodarczy był największym spośród dotychczasowych edycji tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.