Koreanki lepsze w pierwszym starciu z Metraco Zagłębiem Lubin

0
487

Przygotowująca się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca reprezentacja Korei Południowej wygrała czwartkowy sparing rozegrany na parkiecie Regionalnego Centrum Sportowego z Metraco Zagłębiem Lubin 35:20. Szczypiornistki z Azji były zespołem zdecydowanie lepszym, stąd piętnaście bramek różnicy.

Obecność w Lubinie to dla reprezentacji Korei Południowej jeden z etapów przygotowań do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Azjatki na brazylijskich parkietach będą celowały w medale, stąd też nie powinna dziwić świetna dyspozycja podczas czwartkowego sparingu. Drugi mecz Metraco Zagłębia Lubin z tym przeciwnikiem zaplanowano na sobotę.

Najbardziej utytułowana żeńska drużyna w Azji dobrze weszła w to spotkanie. Lubinianki miały problemy ze sforsowaniem defensywy Koreanek, a te bardzo dobrze poczynały sobie pod bramką gospodyń. Już przed przerwą rywalki miały na swoim koncie osiemnaście trafień, dwukrotnie więcej niż podopieczne Bożeny Karkut. Pierwsza odsłona zakończyła się więc dziewięciobramkowym prowadzeniem Korei Południowej.

Po zmianie stron obie drużyny rzuciły po cztery bramki, jednak później rywalki powiększyły swoje prowadzenie i Metraco Zagłębie Lubin jeszcze bardziej oddaliło się od zwycięstwa w tej konfrontacji. Koreanki z Południa w pełni kontrolowały przebieg tego meczu, a oglądanie ich w akcji było przyjemnością dla wszystkich widzów zgromadzonych w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Końcowy wynik rywalizacji to 35:20 na korzyść Azjatek.

– „Zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z zasłużoną drużyną, która ma na swoim koncie medale olimpijskie, a także krążki mistrzostw świata. To chyba trochę zdeprymowało nasza drużynę i nie pokazaliśmy do końca swojej piłki ręcznej. Niemniej jednak cieszę się, że mieliśmy okazję zagrać z tak silną drużyną. Mogliśmy jednak wyżej postawić rywalkom poprzeczkę” – skomentowała po meczu opiekunka Miedziowych, Bożena Karkut.

Rewanżowe spotkanie grających w PGNiG Superlidze Kobiet szczypiornistek Metraco Zagłębia Lubin i przygotowującej się do Olimpiady reprezentacji Korei Południowej zaplanowano na sobotę. Początek rywalizacji o godz. 18:00, także na parkiecie RCS.

Metraco Zagłębie Lubin – Reprezentacja Korei Południowej 20:35 (9:18)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 3, Załęczna 1, Grzyb, Obrusiewicz 4, Konofał 3, Paluch 1, Premović 1, Wiertelak 1, Walczak 2, Jochymek 1, Lalewicz 1, Belmas 2.

Korea: Mira, Hui, Yongran Min Ji – Eun Bi, Sumin, Eunjoo, Jinyi, Misuel, Ona, Han Na, Hyojin, Eunhee, Sojeong, Yura, Sunhee, Seonhwa, Hyunji, Seonpil, Yeongpil, Hairim, Jihae, Haein.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.