Paweł Biszczak nie wystąpi podczas gali FEN 12

0
404

O sporym pechu może mówić Paweł Biszczak, który miał wystąpić podczas piątkowej gali Fight Night Exclusive 12 we Wrocławiu. Legniczanin miał stoczyć walkę o mistrzowski pas w formule K-1 z Belgiem, Zakarią Baitarem. Kickbokser trafił jednak do szpitala i w stolicy Dolnego Śląska nie zawalczy.

Zawodnik przygotowywał się do piątkowego występu, jednak podczas jednego z treningów zasłabł i został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Tam trafił pod opiekę doktora Ryszarda Kępy. – „Pierwsze badania wykluczyły uraz głowy. Teraz czekamy na kolejne wyniki. Na razie nie wiemy, co jest przyczyną osłabienia organizmu Pawła. Dwa lata temu doktor Kępa wyleczył mu w nodze paciorkowca. Możliwe, że ta bakteria znów się odezwała” – skomentował trener zawodnika, Zbigniew Prych.

Paweł Biszczak mocno liczył na występ podczas gali Fight Night Exclusive 12. Legniczanin przygotowywał się do pojedynku z belgijskim przeciwnikiem i chciał sięgnąć po mistrzowski pas. – „Mamy za sobą cztery miesiące katorżniczej pracy. Wszystko poszło na marne. Jesteśmy załamani, ale w tej chwili najważniejsze jest zdrowie Pawła” – dodał opiekun fightera.

Biszczak mierzył się z Zakarią Baitarem w marcu ubiegłego roku podczas FEN 6. Wówczas legniczanin zwyciężył i na podobne rozstrzygnięcie liczył w najbliższy piątek. W ringu doświadczonego zawodnika zastąpi jednak Wojciech Wierzbicki, a stawką pojedynku będzie tymczasowy pas. Zwycięzca walki będzie musiał zmierzyć się z Pawłem Biszczakiem.

31-letni zawodnik ma na swoim koncie cztery wygrane walki w ringach FEN. W styczniu legniczanin poradził sobie z Ormianinem, Anatolijem Hunanyanem, natomiast wcześniej był lepszy od Portugalczyka, Janu Malkriado Cruza, Zakarii Baitara oraz Pawła Obwoźnego z Białorusii. W zawodowych ringach Biszczak stoczył 25 pojedynków, z czego 22 zakończył zwycięstwami.

„Przepraszam że zawiodłem trenera, sponsorów którzy zawsze mnie wspierają, a przede wszystkim to co mnie najbardziej boli kibiców na których zawsze mogę liczyć” – napisał zawodnik na swoim facebookowym profilu.

Karta walk Fight Night Exclusive 12:

Michał Miłek – Mateusz Głąb (-70kg, MMA)
Gabriella Mezei – Iwona Nieroda (-54kg, K-1)
Mateusz Strzelczyk – Jakub Boczek (-77kg, MMA)

Igor Fernandes – Paweł Pawlak (-77kg, MMA)
Piotr Rogosz – Bartosz Muszyński (-81kg, K-1)
Elio Caiaffa – Adam Golonkiewicz (-70kg, MMA)
Wojciech Janusz – Michał Oleksiejczuk (-93kg, MMA)
Oskar Staszczak – Kamil Jenel (-77kg, K-1)

Zakaria Baitar – Wojciech Wierzbicki (-77kg, K-1)
Przemysław Mysiała – Marcin Zontek (-93kg, MMA)
Davy Gallon – Michał Michalski (-77kg, MMA)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.