Kwiatowe aranżacje w Legnicy

0
728

Miasto zakupiło około 30 tys. sadzonek kwiatów, które swymi kompozycjami ozdobią wiele terenów zielonych. Wiosenne nasadzenia mają potrwać do końca maja.

W Legnicy na placu Słowiańskim rozpoczęły się nasadzenia kwiatów rabatowych, gdzie jak co roku powstaje wzorzysty dywan. Do końca maja kwiatami obsadzane będą rabaty m.in.: we francuskiej części parku, w rejonie Ronda na Piekarach, na placu Wolności, Skwerze Orląt Lwowskich, placu Powstańców Wielkopolskich, na skwerze przed dworcem PKP, w rejonie Piłsudskiego, Górniczej, Neptuna i Gwiezdnej.

W Rynku, przy ul. Najświętszej Marii Panny, Złotoryjskiej i innych śródmiejskich uliczkach latarnie będą ozdabiane kwiatowymi amplami.

W tym sezonie miasto kupiło ok. 30 tys. sadzonek kwitnących roślin jednorocznych w 50 gatunkach, za około 65 tys. zł. Są to m.in.: pelargonie, dalie, begonie, aksamitki, koleusy, szałwie i wiele innych.

Z tych kwiatów tworzymy aranżacje romantyczne, subtelne, z dominującym kolorem różowym w różnych odcieniach – od jasnego, pudrowego różu do amarantu – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.