Domki dla nietoperzy w parku

0
678

Piętnaście budek lęgowych dla nietoperzy zawisło dzisiaj (18 maja) na drzewach w parku Miejskim. To wydarzenie połączone zostało z ekolekcją dla legnickich przedszkolaków.

Domki dla skrzydlatych ssaków zafundowało nadleśnictwo legnickie.

O tej porze roku nietoperze mają właśnie okres lęgowy. W legnickim parku żyje sporo nietoperzy, bo mają tutaj dużo pożywienia, jakim są owady – mówił przyrodnik Krzysztof Strynkowki, który barwnie opowiadał maluchom o życiu i zwyczajach tych ssaków.

Nietoperze w parku mieszkają w dziuplach drzew. Budki będą dla nich także bardzo dobrym schronieniem. Samice będą w nich karmiły i wychowywały maluchy. Ptaki nie zadomowią się tam, bo budki dla nietoperzy mają specjalne otwory wejściowe, w formie szczelin.

Montaż tych domków był doskonałą okazją dla zaprezentowania dzieciom z legnickich przedszkoli walorów parku i jego mieszkańców. Oczywiście, pogadanki były połączone z zabawą.

W tej oryginalnej ekolekcji uczestniczyły maluchy z dwóch legnickich publicznych przedszkoli nr 2 i 4 oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy pomagali zawiesić budki na drzewach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.