Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zagrają z Koreą Południową

0
600

Spora atrakcja czeka na wszystkich sympatyków piłki ręcznej w Lubinie. Zespół Metraco Zagłębia Lubin rozegra towarzyski dwumecz, w którym rywalem będzie reprezentacja Korei Południowej. Podopieczne Bożeny Karkut zagrają z najsilniejszą azjatycką reprezentacją w dniach 19 i 21 maja w hali RCS.

Reprezentacja Korei Południowej to zdecydowanie najsilniejsza żeńska reprezentacja w Azji. Drużyna ta ma w swoim dorobku aż sześć olimpijskich medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Dokonała tego w 1988 roku w Seulu, a także cztery lata później w Barcelonie. Ponadto Koreanki mają na swoim koncie trzy srebrne medale (Los Angeles 1984, Atlanta 1996 i Ateny 2004), a także jedno trzecie miejsce, które wywalczyły w 2008 roku w Pekinie.

Szczypiornistki z Korei Południowej zdecydowanie dominują na swoim kontynencie. W Mistrzostwach Azji reprezentacja ta zdobyła aż 12 złotych medali, co sprawia, że jest niepodważalnym liderem w tej kategorii. Zespół zdominował też Igrzyska Azjatyckie, które niemal zawsze kończył na najwyższym stopniu podium.

Pobyt w Lubinie będzie dla Azjatek jednym z etapów przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kwalifikację do brazylijskiego turnieju reprezentacja uzyskała dzięki wygranym z Japonią, Chinami, Kazachstanem oraz Uzbekistanem. Rezultaty te dały Koreankom pierwsze miejsce w swoje grupie. W Rio de Janeiro rywalki Metraco Zagłębia Lubin będą rywalizować w dniach 6-21 sierpnia. Korea Południowa zagra w grupie B, w której przeciwniczkami będą reprezentacje Holandii, Rosji, Szwecji, Francji oraz Argentyny.

Pierwsze spotkanie pomiędzy podopiecznymi Bożeny Karkut a Koreankami zaplanowano na czwartek 19 maja. Rewanż zostanie rozegrano dwa dni później. Oba spotkania odbędą się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Wkrótce zostaną podane dokładne godziny meczów.

Zakończony niedawno sezon PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki z Lubina zakończyły na ósmym miejscu w rozgrywkach. W ostatnim spotkaniu podopieczne Bożeny Karkut musiały uznać wyższość MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski, która zajęła wyższą lokatę dzięki wysokiej wygranej przed własną publicznością (28:16). Dwumecz z reprezentacją Korei Południowej będzie świetną odskocznią zarówno dla samych zawodniczek, jak i wszystkich sympatyków Metraco Zagłębia Lubin. Miedziowe zmierzą się z bardzo wymagającym rywalem, natomiast kibice na własne oczy zobaczą, jak prezentuje się azjatycka drużyna, która niedługo stanie do walki w najważniejszej sportowej imprezie tego roku. Zapowiada się interesująco!

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.