Akcja “Prędkość” – kierowcy głogowscy pod lupą

0
685
zdjęcie Arch.-2013-07-14-głogowska-policja-01

W minioną niedzielę w Głogowie prowadzona była akcja “Prędkość”, którą objęto jednocześnie całe województwo dolnośląskie. W wyniku działań ujawniono ponad 50 przypadków niezastosowania się przez kierowców do ograniczenia prędkości. Tym razem jednak obyło się bez zatrzymywania prawa jazdy.

W niedzielę 15 maja 2016 r. głogowska Policja prowadziła w mieście akcję “Prędkość”. Działania kontrolne prowadzone były na terenie całego województwa dolnośląskiego. W wyniku akcji w Głogowie ujawniono ponad 50 przypadków niezastosowania się kierowców do ograniczeń prędkości. Podczas niedzielnych działań nie zatrzymano żadnego prawa jazdy.

Akcja “Prędkość” prowadzona była na głogowskich drogach od godzin porannych aż do zmierzchu. Policjanci kontrolowali przede wszystkim te pojazdy, które przekraczały dozwoloną prędkość. Jest to jedno z najczęstszych i najpoważniejszych w skutkach wykroczeń, popełnianych przez kierowców. Bardzo często bywa przyczyną tragicznych wypadków na drogach.

W wyniku prowadzonych w niedzielę działań ujawniono 57 wykroczeń drogowych przekroczenia dozwolonej prędkości. Tym razem Policja głogowska nie musiała po drastyczny środek – obyło się bez zatrzymywania prawa jazdy na okres co najmniej trzech miesięcy. Prawo jazdy może zostać zatrzymane, gdy kierowca przekroczy dozwolona prędkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatnim czasie na głogowskich drogach dwóch kierowców musiało oddać prawo jazdy właśnie przez tego rodzaju wykroczenie.

Akcja prowadzona przez głogowskich funkcjonariuszy skoncentrowana była głównie na eliminacji z ruchu kierowców naruszających przepisy ograniczające dozwoloną prędkość. Istotnym elementem prowadzonych w ubiegłą niedzielę działań było również kontrolowanie trzeźwości kierujących oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.