LSSE ma nowego inwestora

0
1031
2016.05.13. WEGA Polska Sp. z o. o. - nowy inwestor LSSE, wręczenie pozwolenia na działalność

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowego inwestora. Jest nim spółka WEGA Polska. Prezes spółki, Marco Ponzellini, odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności od prezesa LSSE, Witolda Lecha Idczaka. To już trzecia włoska firma, inwestująca w legnickiej strefie. Po wybudowaniu hali produkcyjnej, spółka na zatrudnić co najmniej 17 osób.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma nowego inwestora. Jest nim spółka WEGA Polska. Hala produkcujna powstanie w podstrefie Środa Śląska. Prezes WEGA Polska Sp. z o. o. – Marco Ponzellini, odebrał zezwolenie na działalność z rąk prezesa LSSE, Witolda Lecha Idczaka. Spółka WEGA Polska jest trzecim włoskim inwestorem w strefie legnickiej. Po wybudowaniu hali powstaną nowe miejsca pracy. Ma być ich początkowo 17.

Firma WEGA Polska związana jest z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo powstało w czerwcu 2013 roku. Prawie 90% udziału w firmie posiada włoska spółka Wegaplast S.A., która jako firma w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych funkcjonuje na rynku od 1952 roku.

Prezesem WEGA Polska Sp. z. o. o. i dyrektorem naczelnym spółki „matki”, czyli Wegaplast, jest Marco Ponzellini.

Wkrótce ruszy inwestycja, a co za tym idzie, powstaną nowe miejsca pracy. – W nowym miejscu nasz nowy inwestor ma zamiar wybudować halę produkcyjną oraz zatrudnić co najmniej 17 nowych pracowników do końca 2020 roku – informuje Witold Lech Idczak, prezes LSSE.

W planach przedsiębiorcy jest wybudowanie w podstrefie Środa Śląska hali produkcyjnej o powierzchni 4300 m2. Hala ma zostać wybudowana na takim terenie, który w przyszłości umożliwi jej rozbudowanie o kolejne segmenty, podobnej powierzchni.

Nowy inwestor LSSE posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. System zarządzania jakością, zgodny z podaną normą, jest międzynarodowym standardem funkcjonowania przedsiębiorstw. Uzyskanie certyfikatu, potwierdzającego skuteczne wdrożenie systemu, honorowane jest przez Polskę, kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone oraz inne państwa, które wprowadziły publikacje ISO do użycia w gospodarce. Przedsiębiorstwo, które wdrożyło system zarządzania jakością według normy ISO 9001:2008 i certyfikatem potwierdziło skuteczność jego funkcjonowania, udowadnia klientom, że jest wiarygodne i działa w sposób zorganizowany, gwarantując klientom powtarzalną, wysoką jakość usług i wyrobów. Jest to istotny wymóg, stawiany przez wielu przedsiębiorców i klientów strategicznych.

WEGA Polska Sp. z o. o. jest trzecią włoską firmą, inwestującą w LSSE. Strefa ma inwestorów z Polski, Włoch, Niemiec, Holandii, Francji, USA, Hiszpanii, Kanady, Japonii, Austrii i Szwecji.

Na spotkaniu, podczas którego wręczono spółce pozwolenie na prowadzenie działalności, obecni byli członkowie zarządu LSSE, a także przedstawiciele władz Środy Ślaskiej wraz z burmistrzem Adamem Rucińskim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.