Przedłużone kontrakty w Cuprum Lubin

0
400

Keith Pupart oraz Dawid Gunia przedłużyli swoje kontrakty z siatkarskim Cuprum Lubin. Obaj zawodnicy związali się z lubińskim klubem na dwa najbliższe sezony. Zarówno przyjmujący, jak i środkowy dołączyli do zespołu przed startem rozgrywek 2015/2016. Teraz wiadomo już, że nadal będą występować w dolnośląskiej drużynie.

Keith Pupart trafił do Cuprum Lubin przed rozpoczęciem rozgrywek 2015/2016 z francuskiego Arago de Sète. W zakończonym sezonie reprezentant Estonii był najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole. W 111 rozegranych setach popularny „Pupi” zdobył 369 punktów.  – „Po tym sezonie jestem mocno usatysfakcjonowany, ponieważ byłem zdrowy i miałem szansę cały czas być na boisku. Klub zajął na koniec wyższe miejsce niż rok temu i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie mamy szanse na jeszcze lepszy wynik” – powiedział estoński zawodnik.

– „Przedłużyłem mój kontrakt o dwa sezony, ponieważ dobrze mi w Lubinie. Nie ma tutaj właściwie niczego, co by nie odpowiadało. Stąd decyzja o pozostaniu w Cuprum na dłużej. Ten klub ma bardzo duży potencjał i dlatego wydaję mi się, że w kolejnym sezonie naszym celem będzie poprawienie obecnego wyniku, czyli minimum wejście do czwórki” – dodał na zakończenie.

Swoją umowę z lubińskim klubem przedłużył również Dawid Gunia. 29-letni środkowy trafił do drużyny przed sezonem z Łuczniczanki Bydgoszcz. – „Czuję się w Lubinie bardzo dobrze. Jestem zadowolony ze współpracy z naszym szkoleniowcem i sztabem, który cały sezon o nas dbał. Zbudowaliśmy tutaj fajny zespół, który po kilku, “kosmetycznych” zmianach może moim zdaniem zawalczyć o najwyższe ligowe cele” – powiedział na łamach oficjalnej strony Cuprum Lubin.

– „Fakt, że dostałem propozycję przedłużenia umowy pokazuje, że trener jest zadowolony z mojej postawy i ufa mi na tyle, żeby po raz kolejny dać mi szansę. Wiadomo, że konkurencję na środku będę miał mocną, ale nie boję się tej rywalizacji i postaram się przez kolejne dwa sezony dawać z siebie wszystko tak, jak miało to miejsce w zakończonych niedawno rozgrywkach” – dodał zaraz po prolongowaniu dotychczasowej umowy.

Siatkarze Cuprum Lubin zakończyli sezon PlusLigi Mężczyzn na piątym miejscu w tabeli. Taki rezultat pozwolił im na występy w Pucharze Challenge. Zarząd lubińskiego klubu zdecydował jednak, że zespół nie zagra w europejskich pucharach, a w zamian skupi się na jeszcze lepszym wyniku na krajowym podwórku. – „W rozgrywkach grupowych Pucharu Challange niewiele jest drużyn, z którymi konfrontacja mogłaby nam przynieść korzyści zarówno te sportowe jak i marketingowe. Dlatego też – podobnie jak w ubiegłym roku – podjęliśmy w porozumieniu z władzami miasta i sponsorami decyzję, że nie zgłosimy zespołu do tych rozgrywek” – oznajmił prezes klubu, Dariusz Biernat.

/fot. Cuprum Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.