Innowacyjność studentów PWSZ

0
500

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego oraz Samorządowa Rada Studentów Niepełnosprawnych „Laborum” zapraszają do udziału w Forum Uczelnianych Organizacji Samorządowych i Studenckich Kół Naukowych

Obrady pod hasłem „Przedsiębiorczość i innowacyjność studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy” odbywać się będą w dniach 14-15 maja bieżącego roku w Jaworze.

Forum uczelniane

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń związanych z działalnością Kół Naukowych i Organizacji Samorządowych, a także dyskusja na temat zagadnień związanych z przedsiębiorczością i innowacyjnością studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

W programie zaplanowano między innymi prezentacje merytoryczne studenckich kół naukowych, innowacyjnych przedsięwzięć studentów (np. projekt patriotyczny, projekt gry komputerowej jako nowa forma komunikacji, opieka medyczna w sytuacjach kryzysowych, metodologia badań przez Internet, Teatr Studencki).

RAMOWY PROGRAM FORUM

Sobota, 14 maja 2016 r.

  • 16:00-18:00 – obrady uczestników Forum. Prowadzący: dr Jan Wojtaś (koordynator konferencji, PWSZ im. Witelona w Legnicy), lic. Marek Szalkiewicz (sekretarz forum, student PWSZ im. Witelona w Legnicy). W programie: wystąpienie Stanisława Laskowskiego – Starosty Powiatu Jaworskiego, wystąpienie inż. Mariusza G. Jaskota – Przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, prezentacje i wystąpienia przedstawicieli Kół Naukowych i Organizacji Samorządowych, panel dyskusyjny- uczestnicy: pracownicy naukowo-dydaktyczni z uczelni dolnośląskich, mieszkańcy Jawora.

Niedziela, 15 maja 2016 r.

  • 10:00-11:00 „Trening twórczości”- warsztaty prowadzi mgr Tomasz Kwoka
  • 11:00-12:00 – „Praktyki budowania własnej marki na rynku pracy”– warsztaty z dr Dorotą Domińską-Werbel
  • 12:00-13:00 – projekcja filmu pt. „Gotowy z nami staniesz” – film dotyczący Powstania Warszawskiego. Komentarz i dyskusja: dr Dorota Domińska- Werbel (Teatr Miejski w Jaworze)

Wystawa prac

W ramach Forum odbędzie się wystawa prac Izabeli Woźnicy, studentki (ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa na PWSZ), która czas wolny poświęca artystycznej pasji, jaką jest rysowanie. Iza prezentowała już swoje prace – m. in. na Art Fresh Festiwal w Warszawie.

Źródło: PWSZ Legnica

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.