Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Niższe ligi piłkarskie na ostatniej prostej

0
473

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu 2015/2016 na polskich boiskach piłkarskich. Dotyczy to również niższych lig, w których rywalizują zespoły z powiatu głogowskiego. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wspomniane zespoły radzą sobie w rozgrywkach. Zapraszamy więc na krótki przegląd IV ligi oraz klasy A i B.

Bardzo dobrze na wiosnę spisują się czwartoligowe rezerwy Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni zajmują aktualnie siódme miejsce w rozgrywkach, a w ostatni weekend wygrali wyjazdowe spotkanie z liderującą Olimpią Kowary! Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Wiktora Kobieli, które otworzyło wynik rywalizacji. Bramka na wagę trzech punktów padła jednak dopiero w 93. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Helwig.

Na wiosnę głogowskie rezerwy rozegrały osiem spotkań, w których odniosły aż pięć zwycięstw. Wysoka forma pomarańczowo-czarnych pozwoliła sprawiła, że zespół zajmuje obecnie 7. miejsce z dorobkiem 36 punktów. Już w najbliższy weekend głogowianie zagrają przed własną publicznością z AKS-em Strzegom (14 maja). Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek, a liga zakończy się w weekend 11-12 czerwca. Wówczas podopieczni Jarosława Helwiga zmierzą się z Orkanem Szczedrzykowice.

Siedem punktów straty do lidera legnickiej klasy A tracą już zawodnicy Mieszka Ruszowice. W miniony weekend zespół wygrał wyjazdowe spotkanie z LZS-em Komorniki 2:5 i zajmuje aktualnie trzecią lokatę z dorobkiem 53 punktów. Liderem jest Arkon Przemków (60), natomiast drugie miejsce zajmuje Płomień Radwanice, który zgromadził 53 oczka.

Coraz wyżej w ligowej tabeli znajdują się gracze Gwardii Białołęka. Wprawdzie w minionej kolejce drużyna przegrała na własnym boisku z Łagoszowią Łagoszów, to wcześniej odnotowała bardzo dobrą serię, dzięki czemu podniosła się w ligowej stawce. Ekipa z Białołęki ma na swoim koncie 41 punktów i wyprzedza o jedno oczko szóstego w tabeli Zawiszę Serby. W ostatniej kolejce drużyna ta wygrała u siebie z Płomieniem Radwanice 2:0, natomiast za kilka dni czeka ją wyjazdowa konfrontacja z Koroną Czernina.

Ósme miejsce z dorobkiem 31 punktów zajmuje aktualnie Dragon Jaczów. W miniony weekend zespół ten zremisował domowe spotkanie z Orłem Czerna 2:2, natomiast w niedzielę podejmie na własnym boisku Victorię Siciny. Dwunaste i trzynaste miejsce zajmują zespoły Zrywu Kotla i Sokoła Jerzmanowa. Pierwsi z wymienionych mają do rozegrania jeden mecz więcej, a punktowy dorobek obu ekip wynosi 25. Cztery oczka tracą do nich gracze z Łagoszowa. Łagoszowia zajmuje trzecie od końca miejsce w ligowej stawce, a jedną z dwóch drużyn, którą wyprzedza jest Orzeł Czerna, który jest przedostatni i ma na swoim koncie 18 punktów.

W najbliższy weekend na A-klasowych boiskach dojdzie do derbów powiatu. Orzeł Czerna zagra na własnym boisku z Gwardią Białołęka.

LZS-Komorniki-Mieszko-Ruszowice-Pilka-Nozna

Trzecie miejsce w tabeli klasy B zajmują zawodnicy Iskry Droglowice. W dwudziestu dotychczasowych meczach ekipa ta zgromadziła 45 punktów i traci pięć oczek do liderującej Błyskawicy Luboszyce. W minionej kolejce Iskra przegrała mecz na szczycie z wiceliderującym Kłosem Moskorzyn 1:2, natomiast w niedzielę zagra z liderem rozgrywek, wspomnianą Błyskawicą.

Na siódmej lokacie sklasyfikowana jest aktualnie Sparta Przedmoście. Zespół ten zgromadził w swoim dorobku 31 punktów, a w najbliższy weekend zagra z Viktorią Borek, która wygrała dwa ostatnie spotkania. W poprzedniej kolejce drużyna wywalczyła komplet punktów w starciu z Błyskiem Studzionki, wygrywając 4:3, natomiast wcześniej pokonała 3:0 Victorię Tymowa. Wyniki te pozwoliły Viktorii awansować na dziesiątą lokatę w tabeli.

Jedno miejsce niżej sklasyfikowana jest obecnie Odra Grodziec Mały. W najbliższej kolejce drużynę czeka trudne zadanie, bo jej rywalem będzie Kłos Moskorzyn. Ligową stawkę zamyka LZS Żelazny Most, który w dwudziestu meczach wywalczył zaledwie 7 punktów. Do końca sezonu pozostało sześć spotkań.

Zespoły z powiatu głogowskiego w niższych ligach piłkarskich (IV liga, klasa A i klasa B):

IV liga: Chrobry II Głogów (7. miejsce, 36 punktów, bramki 47-43).
Klasa A: Mieszko Ruszowice (3. miejsce, 53 punkty, bramki 87-35),
Gwardia Białołęka (5. miejsce, 41 punktów, bramki 57-35),
Zawisza Serby (6. miejsce, 40 punktów, bramki 67-43),
Dragon Jaczów (8. miejsce, 31 punktów, bramki 54-68),
Zryw Kotla (12. miejsce, 25 punktów, bramki 44-67),
Sokół Jerzmanowa (14. miejsce, 25 punktów, bramki 48-83),
Łagoszowia Łagoszów (14. miejsce, 21 punktów, bramki 38-88),
Orzeł Czerna (15. miejsce, 18 punktów, bramki 40-74).

Klasa B: Iskra Droglowice (3. miejsce, 45 punktów, bramki 70-28),
Sparta Przedmoście (7. miejsce, 31 punktów, bramki 46-43),
Viktoria Borek (10. miejsce, 22 punkty, bramki 51-60),
Odra Grodziec Mały (11. miejsce, 21 punktów, bramki 35-52).

/fot. Gwardia Białołęka, Mieszko Ruszowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.