Happening uczniów głogowskich szkół – w trosce o bezpieczeństwo seniorów

0
588
2016.05.06. Głogów, Dom Dziennego Pobytu Cicha Przystań, happening Bezpieczny Senior

Happening plenerowy przygotowali uczniowie głogowskich szkół podstawowych. Skierowany był do seniorów, a poświęcony sytuacjom wykorzystywania i oszukiwania osób starszych. Akcja o charakterze profilaktycznym zorganizowana została w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”. Happening przeprowadziła we współpracy z najmłodszymi głogowska Policja.

Głogowscy policjanci wraz z uczniami głogowskich szkół podstawowych zorganizowali happening skierowany do seniorów. Była to część działań o charakterze profilaktycznym, mających na celu zwrócenie uwagi na fakt, że starsi mieszkańcy Głogowa często stają się ofiarami oszustów. Akcję przeprowadzono w głogowskim Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”.

Happening nosił nazwę „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać!”. Zorganizowany został przez policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. Zajęcia prowadzone w plenerze, w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” miały na celu zwrócenie uwagi seniorów na oszustów oraz metody ich działania. Program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Głogowie i Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie. W ramach happeningu najmłodsi przygotowali piosenki i przedstawienia teatralne. Ich celem było pokazanie osobom starszym, w jak sprytny i wyrafinowany sposób mogą postępować oszuści. Problem wykorzystywania osób starszych – wyłudzania pieniędzy, danych osobowych itp. jest wciąż aktualny, dlatego głogowska Policja prowadzi szeroko zakrojone działania w tym zakresie.

Dzieci z dwóch głogowskich szkół podstawowych przygotowując zajęcia dla seniorów wykazały ogromne zaangażowanie i pomysłowość. Zostało to docenione przez uczestników happeningu, przebywających w DDP „Cicha Przystań”.

Zajęcia „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać!” przeprowadzone przez głogowską Policję i uczniów podstawówek zostały wpisane w Koncepcję Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Bezpieczny Senior”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.