Lekarz wystawiał fałszywe zaświadczenia

0
422
Miedziak.info.pl Szpital korytarz poczekalnia medycyna lekarz

Kolejny sukces lubińskiej policji której pomogli ludzie „reklamujący” medyka. Lekarz z Wrocławia wystawiał fałszywe zaświadczenia lekarskie pacjentom, a raczej klientom z Dolnego Śląska. Koszt takiej usługi? 5 minut w gabinecie oraz 100 zł zapłaty dla lekarza.

„Idź do gościa tam bez żadnych ceregieli dostaniesz zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy”. Tak osoby zainteresowane reklamowały lekarza. Po pewnym czasie zgłoszenia na wrocławskiego medyka dotarły do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy. Lubińscy policjanci zaraz po otrzymaniu powiadomienia wszczęli śledztwo w tej sprawie. Zatrzymanemu 53-letniemu lekarzowi grozi do 8 lat więzienia.

Cały proces był bardzo prosty. „Pacjent” wchodził do gabinetu mówiąc, że potrzebuje zaświadczenie o zdolności do pracy. Zostawiał na stole 100 zł i lekarz bez żadnego problemu wystawiał pożądane zaświadczenie, a „wizyta” zazwyczaj nie trwała więcej niż 5 minut.

W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do wystawiania zaświadczeń w ramach tak zwanej medycyny pracy.

– W toku prowadzonego postępowania wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do wystawiania zaświadczeń w ramach tak zwanej medycyny pracy. 53-letni lekarz z Wrocławia usłyszał już zarzuty. Czyny, których się dopuścił zagrożone są kara pozbawienia wolności do lat 8 – mówi asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany lekarz zdążył wystawić co najmniej kilkanaście fałszywych zaświadczeń o przydatności do pracy. Jego klientami były osoby z całego Dolnego Śląska.

Lekarz z Wrocławia usłyszał już zarzuty. Czyny, których się dopuścił zagrożone są kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.