Pracowity początek maja TC Chrobrego Scott Głogów

0
721

Pierwsze dni maja są niezwykle intensywne dla kolarzy TC Chrobrego Scott Głogów. Zawodnicy reprezentujący głogowską grupę dopiero co zakończyli udział w Karpackim Wyścigu Kurierów, a już dziś staną na starcie pierwszego etapu CCC Tour – Grody Piastowskie. Wczoraj miało miejsce otwarcie 51. edycji wyścigu.

Szczególnie udany występ w Karpackim Wyścigu Kurierów odnotował Piotr Konwa, który zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Zawodnik TC Chrobrego Scott Głogów był jednym z dwóch polskich kolarzy, którzy zajęli miejsce w czołowej dziesiątce. Drugie miejsce na czwartym etapie wywalczył Mateusz Grabis. Karpacki Wyścig Kurierów rozgrywany był na terenie Węgier, Słowacji oraz Polski i jest to jeden z najważniejszych etapowych wyścigów dla orlików.

Wczoraj kolarze głogowskiej grupy stanęli na starcie 51. edycji wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Udział w imprezie bierze ok. 150 kolarzy z 19 ekip z całego świata. Zagłębie Miedziowe reprezentowane jest przez TC Chrobrego Scott Głogów oraz CCC Sprandi Polkowice.

CCC-Tour-Grody-Piastowskie-2016-Mapa

Dziś odbędzie się pierwszy etap wyścigu. Kolarze rozpoczną w Chojnowie, natomiast skończą w Złotoryi, a do pokonania będą mieli 185,6 km. W sobotę rywalizacja rozpocznie się w Głogowie, skąd przez Grębocice, Kurów, Jerzmanową, Przemków i Chocianów stawka dotrze do Polkowic. Drugi etap będzie liczył 117 km.

Ostatni, królewski etap, odbędzie się w niedzielę 8 maja. Kolarze będą zmagali się z drogami Gór Sowich, wzniesieniami na Przełęczy Niedźwiedziej, Walimskiej, Srebrnogórskiej i Woliborskiej. Całość zakończą dwie rundy w rejonie Dzierżoniowa. Długość ostatniego etapu wynosi 162 km. – „Wjeżdżamy w Góry Sowie i tam są wszystkie premie górskie, które są istotne dla polskich kolarzy. Zapewne tam zapadną ostateczne rozstrzygnięcia co do tego kto wygra wyścig” – powiedział dyrektor imprezy, Bogdan Rzepka.

Kryterium otwierające zmagania zwyciężył Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice).

Relacje telewizyjne z 51. edycji CCC Tour – Grody Piastowskie:

TVP SPORT
6.05 – relacja w Sportowym Wieczorze, początek programu o godz. 23.20
7.05 – relacja w Sportowej Sobocie, początek programu o godz. 00.57
8.05 – relacja w Sportowej Niedzieli, początek programu o godz. 22.20

Relacja 12 min.
11.05 – godz.21.40
14.05 – godz.14.05

TVP INFO
6.05 – relacja w Sportowym Wieczorze, początek programu o godz. 23.30
7.05 – relacja w Sportowej Sobocie, początek programu o godz. 23.55
8.05 – relacja w Sportowej Niedzieli, początek programu o godz. 22.20

/fot. NaSzosie.pl/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.