Nowoczesne boisko powstanie w Gminie Żukowice

0
611
Boisko

W Gminie Żukowice powstanie nowoczesne boisko. Od wielu lat mieszkańcy czekali na tę inwestycję. Gmina otrzymała dotację na wybudowanie boiska przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To największa od wielu lat inwestycja sportowa na tym terenie. Prace mają się zacząć w połowie czerwca.

W Gminie Żukowice już wkrótce rozpocznie się nowa inwestycja. W Nielubi, przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum powstanie nowoczesne boisko. Na jego budowę mieszkańcy gminy czekali długo. Gmina Żukowice otrzymała dotację na ten cel, a prace nad budową boiska mają się rozpocząć około połowy czerwca 2016 roku.

Mieszkańcy Gminy Żukowice od wielu lat borykają się z problemem jakim jest brak nowoczesnego boiska na terenie gminy. Wkrótce ma się to zmienić. Pozytywnie został zaopiniowany wniosek z Programu Ministerstwa Sportu w ramach Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na lata 2016-2018. Program realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Na realizację zadania, jakim jest „Budowa boiska wielofunkcyjnego ogólnodostępnego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi”, Gmina Żukowice otrzymała dotację. Dotacja to 190.000 złotych. Koszt realizacji całego przedsięwzięcia to około 630.000 złotych.

W Nielubi powstanie więc boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Wybudowane zostanie boisko do piłki ręcznej i boisko do piłki siatkowej. Wydzielone też zostaną dwie strefy do koszykówki oraz kort tenisowy wraz z niezbędnymi urządzeniami. Boisko będzie mierzyło 26 x 46 metrów. Zostanie zagospodarowany cały teren istniejącego boiska w Nielubi, wraz z terenami zielonymi.

Przy okazji realizacji zadania wykonana zostanie również droga przeciwpożarowa, a także oświetlenie boiska. Całe boisko będzie również ogrodzone. Dodatkowym plusem jest to, że boisko będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ogłoszono już postępowanie przetargowe na tę inwestycję, która jest największą inwestycją o charakterze sportowym od wielu lat na terenie Gminy Żukowice. Jeżeli prace zostaną wykonane w zakładanym terminie, we wrześniu obiekt będzie udostępniony młodzieży i mieszkańcom gminy.

Celem inwestycji ma być przede wszystkim podniesienie atrakcyjności i unowocześnienie terenów szkół w Nielubi i dostosowanie obiektów do potrzeb mieszkańców gminy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.