Rozstrzygnięto konkurs czytelniczy dla dzieci w Kotli

0
365
2016.04.29. Kotla, biblioteka, konkurs Czy znasz baśnie Andersena

W Kotli w kwietniu odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Konkurs poświęcony był baśniom Andersena. To już kolejna edycja zabawy połączonej z edukacją. Jury wyłoniło trzy zwycięzkie drużyny. Po zakończeniu konkursu uczniowie otrzymali nagrody.

W kwietniu br w Gminie Kotla odbył się konkurs czytelniczy, kierowany do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Ideą konkursu było przybliżenie najmłodszym twórczość Hansa Christiana Andersena. Odbył się już kolejny rok z rzędu i cieszy się popularnością. Jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze drużyny, które na zakończenie zostały obdarowane nagrodami.

Gminny Konkurs Czytelniczy pod nazwą „Czy znasz baśnie Andersena?” odbył się w dniu 29 kwietnia 2016 roku. Miejscem organizacji była biblioteka publiczna przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Zabawa edukacyjna została zorganizowana przez panią Jolantę Pasek we współpracy z panią Henryką Bylebył.

Była to już kolejna edycja konkursu. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. W szkolnym etapie wyłoniono czteroosobowe drużyny, które rywalizowały ze sobą. Jury dokonało podsumowania wszystkich konkurencji. W ten sposób wyłoniło trzy zwycięzkie drużyny.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna klasy III b z SP w Kotli. Na drugim miejscy uplasowała się drużyna klasy III a z SP w Kotli, natomiast miejsce trzecie zajęła drużyna klasy III c ze Szkoły Filialnej w Chociemyśli.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie trudnych, choć przygotowanych w formie zabawy zadań. Wykazali się dużą znajomością baśni Andersena.

Nagrody wręczyli: pani Hanna Przybylska – Przewodnicząca Rady Gminy Kotla, pani Barbara Kobiela – przewodnicząca jury konkursu i pani Marianna Stachurska.

Nagrody i upominki w konkursie zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli i Gminę Kotla.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.