SWAP PARTY w SDK „Kopernik”

0
626

Na inspirującym spotkaniu w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” legniczanki powymieniały się ubraniami, biżuterią, torebkami i dodatkami. SWAP w dn. 30 kwietnia br. był połączony z konsultacjami ze znaną lokalną stylistką – Panią Jolantą Watral. Nie zabrakło wiosennych metamorfoz i inspirujących pomysłów na odświeżenie wizerunku

Uczestniczki sobotniego SWAP PARTY na „Koperniku” zapamiętają ostatni dzień kwietnia na długo, bowiem każda z kobiet wyszła z Domu Kultury zadowolona. Niemalże wszystkie panie wymieniały się swoimi ubraniami, dodatkami a nawet książkami. W osiedlowej akcji nie zabrakło też najmłodszych, którzy dokonywali transakcji „zabawka za zabawkę”. Podobna zasada obowiązywała w świecie dorosłych – jedna rzecz za jedną.

Wiosenne metamorfozy

Wydarzeniu towarzyszyły indywidualne konsultacje u stylistki z Pracowni Trick&Chic – Jolanty Watral. Każda z uczestniczek mogła liczyć na fachową poradę i wsparcie dotyczące wyboru rodzaju i koloru ubrań czy dodatków. Wizażystki z Mary Kay wykonywały wiosenne makijaże dzienne, udzielając przy tym rad w dziedzinie wizażu i kosmetologii. Niektóre panie skorzystały też z usług fryzjerki, która zajmowała się zarówno ścinaniem włosów, jak i wykonywaniem różnorodnych upięć.

Gościem specjalnym sobotniego spotkania była Zuza Moturniuk z Teatru Modrzejewskiej – młoda mama przybyła wraz ze swoją pociechą. Legnicka aktorka również wymieniała się ubraniami, a w wolnej chwili towarzyszyła maluchom w zabawach.

Na miejscu odbył się także kiermasz książek, z którego dochody zostały przeznaczone na cele charytatywne. Sobotni czas umilała pyszna herbata i aromatyczna kawa z ciasteczkiem. SWAP PARTY trwał od godz. 12.00 do 17.00. Oprócz nabycia oryginalnych ubrań i wiedzy z dziedziny wizerunku, panie nawiązały też nowe znajomości. Po tym spotkaniu, żadna z kobiet nie miała wątpliwości, że takie wydarzenia powinny się odbywać częściej.

Trend SWAP PARTY

Popularne obecnie SWAP PARTY jest wydarzeniem promującym ekologię, bowiem bez nakładów finansowych zyskuje się nowe rzeczy, tym samym dając komuś coś, co nam jest już niepotrzebne, a innym może się przydać. Trend wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, następnie wędrując do Europy zagościł już w większych miastach w Polsce (m.in. Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Lublin). W Legnicy odbyło się już drugie takie spotkanie. Lokalny SWAP cieszy się dużym powodzeniem, a niebawem ma zostać już cyklicznym wydarzeniem.

swap legnica ciuchy

Stoiska z ubraniami dla młodszych

swap legnica duzo ciuchów

Wymianie ubrań towarzyszyły wspólne rozmowy

swap legnica stoiska

Na legnickim SWAP-ie nie zabrakło nawet zabawek

swap legnica ubrania cd

Pani Kalina była zainteresowana bluzkami

swap legnica zabawki

Przygotowywanie stoisk z ubraniami do wymiany

swap legnica makijaż

Wizażystka z Mary Kay wykonywała profesjonalne makijaże

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.