Medalowy start Legionu Głogów w Kielcach

0
784

Tydzień po świetnych występach podczas gali Legion Fight Night 2 podopieczni Macieja Domińczaka wzięli udział w kolejnej imprezie. Tym razem Legioniści pojechali do Kielc, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Muay Thai. Legion Głogów zakończył zawody z dorobkiem dziewięciu medali, w tym trzech z najcenniejszego kruszcu.

Po złote medale sięgnęli w Kielcach Grzegorz Rokaszewicz, Mikołaj Kopaniszyn oraz Przemysław Kmiecik, który wystąpił gościnnie w barwach głogowskiego klubu. Pierwszy ze wspomnianych był najlepszy w kategorii 71 kg, w finale której pokonał Radosława Kartasińskiego z Quest Bogdanka. Kopaniszyn w drodze po zwycięstwo najpierw poradził sobie z Gabrielem Burasem (Klincz Kielce), a w decydującym starciu pokonał Sebastiana Żesławskiego (Akademia Walki Częstochowa). Przemysław Kmiecik startował w kategorii wagowej 54 kg, a w walce o złoto okazał się lepszy od Kamila Dybca.

Z Kielc reprezentanci Legionu Głogów przywieźli również cztery srebra. Wśród seniorów do 48 kg drugie miejsce na podium zajęła Patrycja Kamińska, która musiała uznać wyższość Dominiki Chmiel (Am Nat). Wśród seniorów srebrny medal wywalczył też Piotr Jurkowski, który przegrał finałowe starcie z Mateuszem Kucharskim (Gymnazion Sosnowiec). W gronie juniorów drugie miejsca zajęli Krzysztof Małecki i Małgorzata Grzesik. Pierwszy przegrał finałowy pojedynek z Kamilem Trafasem, natomiast lepsza od Grzesik okazała się Zuzanna Matusiewicz.

2016-04-22-24-MP-Muay-Thai-Kielce-Legion-Glogow-2

Do domu z brązowymi krążkami wrócili seniorzy: Szymon Kukła i Bartosz Rokaszewicz. Pierwszy przegrał walkę o finał z Maciejem Wieczorkiem (Kohorta Poznań), natomiast drugi z Michałem Karlińskim (Klub Sportowy TARGET Niepołomice). Rywale głogowian sięgnęli później po złote medale. W Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Muay Thai startowali też Robert Grzesik oraz Arkadiusz Ignaczak. Nie udało im się jednak awansować do strefy medalowej.

„Bardzo lubimy tę formułę walki i chcieliśmy przetestować tych mniej i trochę bardziej zaawansowanych Legionistów. Wyszło bardzo dobrze: były wygrane przed czasem, dużo trudnych walk, sporo nowych doświadczeń, były też porażki. Wszystko to przyda nam się w przyszłości, każda walka to nauka, która weryfikuje poprawność tego co robimy na treningach i czy idziemy we właściwym kierunku ze szkoleniem. Każdy taki turniej to inni przeciwnicy, a więc trzeba szybko dostosowywać taktykę do kolejnych rywali, a taka praca przyda się przy najważniejszych tegorocznych imprezach, czyli Pucharze Świata oraz Mistrzostwach Świata” – skomentował występ swoich zawodników trener Maciej Domińczak.

Zawodnicy Legionu Głogów nie zwalniają tempa i jeszcze w tym tygodniu ruszają na kolejne zawody, tym razem do Holandii. – „Nasi fighterzy powalczą w K-1, a przy okazji będzie można zaliczyć seminarium z czterokrotnym Mistrzem Świata K-1 Ernesto Hostem” – zdradził trener Legionistów.

/fot. Legion Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.