Aktywny Dolny Śląsk – głosowanie już wkrótce

0
457
Aktywny Dolny Śląsk logo

Wkrótce rozpocznie się głosowanie na projekty złożone w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Biorą w nim udział głogowskie projekty, dotyczące wydarzeń sportowo-turystycznych w Chrobrym Głogów. Głosowanie rozpocznie się 8 maja i trwać będzie dwa tygodnie. Projekty do realizacji wybiorą mieszkańcy Dolnego Śląska, a głosować może każdy, kto ukończył 16 rok życia.

Trzy projekty w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk złożył Chrobry Głogów S.A. Mieszkańcy Dolnego Śląska za pomocą głosowania wybiorą najlepsze projekty, które zostaną zrealizowane. Propozycje Chrobrego Głogów dotyczą wydarzeń sportowo-turystycznych. Głosowanie rozpocznie się w dniu 8 maja i trwać będzie dwa tygodnie. W głosowaniu mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Chrobry Głogów S.A. złożył trzy projekty, z którymi można się zapoznać na stronie internetowej programu Aktywny Dolny Śląsk. Projekty występują pod numerami #15, #99 i #100.

Pierwszy ze zgłoszonych projektów, pod numerem #15, nosi nazwę „Turniej piłkarski MASTER JUNIOR GOOOL”. Turniej piłki nożnej skierowany jest do młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, znajdujących się w powiatach głogowskim, polkowickim i górowskim. Projekt zakłada, że na arenach głogowskich boisk 230 uczniów będzie rozgrywało swoje najważniejsze w życiu mecze. Dzieciom zostaną udostępnione obiekty sportowe Chrobrego Głogów, w tym: trzy boiska, szatnie, teren rekreacyjny basenów odkrytych, tor rowerowy, skatepark i ogródek grillowy z zapleczem kuchennym. Ponadto ma być zapewniona całościowa opieka medyczna, operatorska i sędziowska zawodów. Przewidziany jest również katering i nagrody dla zawodników. Według idei pomysłodawców MASTER JUNIOR GOOOL ma być wrześniowym piłkarskim piknikiem dla prawdziwych miłośników piłki nożnej. Ma stanowić też okazję do pokazania młodym ludziom, że świat sportu jest światem ciekawym i wymagającym, ale też doceniającym tych, którzy nad sobą pracują.

Projekt pod numerem #99 pod nazwą „Idę po zdrowie” skierowany jest do seniorów po 60 roku życia, zamieszkałych w powiecie głogowskim i polkowickim. Projekt ma za zadanie zachęcić seniorów 60+ do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także uświadomić zagrożenia, wynikające ze stagnacji fizycznej. W ramach projektu przewidziane są: ćwiczenia fitness na hali sportowej, aqua-aerobik na basenie, wycieczka na Polanę Jakuszycką wraz z treningiem nordic walking i uczestnictwo uczestników w zabiegach odnowy biologicznej.

Trzecim projektem są zawody pływackie „Miedziana kropla” o numerze #100. Jest to impreza skierowana do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych powiatu głogowskiego i polkowickiego. Celem projektu jest popularyzacja pływania i aktywności fizycznej wśród dzieci. Ma być on alternatywą dla świata wirtualnego, w którym coraz częściej żyje młodzież. Projekt jest też nastawiony na kształtowanie młodego człowieka poprzez rywalizację sportową, dzięki czemu uczy się on również szacunku do innych osób.

Głosować na projekty głogowskie można na stronie www.aktywny.dolnyslask.pl. Głosowanie odbędzie się w dniach 8-22 maja 2016 roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.