GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
1189
Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Ostatni tydzień kwietnia właśnie się rozpoczął. W najbliższych dniach głogowianie będą mogli wziąć udział m.in. w wydarzeniach takich, jak: Międzynarodowy Dzień Tańca, Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, ZOO origami w BLOG-u, zajęcia szkółki szachowej i wiele innych.

Tydzień w Głogowie rozpoczynają zajęcia dodatkowe dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta już dziś, 25. kwietnia, mogą wziąć udział w kilku aktywnościach. O godz. 15.20 w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się Dziecięca Sekcja Plastyczna dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zajęcia trwają 40 minut i odbywają się w sali plastycznej MOK. Prowadzącą jest Joanna Kinder. Zajęcia są bezpłatne (należy pamiętać o uprzednim zapisaniu dziecka w BOK).

Zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu zajęć plastycznych, również w MOK-u startuje inna forma aktywności przewidziana dla najmłodszych. Balet dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-5 lat odbywa się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00.  Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45 zł/miesięcznie.

Kolejną propozycją dla dzieci, jednak tym razem nieco starszych, są zajęcia pn. „UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK”Są to warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-9 lat odbywające się w poniedziałki (16.00-17.00) i czwartki (15.45-16.45) w sali koncertowej MCK MAYDAY. Zajęcia prowadzi Agnieszka Urbanowska Wilczyńska, a ich kosz to: 30 zł/miesięcznie.

Osoby dorosłe w poniedziałkowy wieczór mogą się nieco poruszać. Dwie propozycje na jedną godzinę: o 20.00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury spotyka się grupa Biegam Bo Lubię Głogów, która do wspólnych treningów zaprasza wszystkich: zarówno wprawionych biegaczy, jak i osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Grupa trenuje w każdy poniedziałek i środę, start o godz. 20.00 spod MOK-u. Natomiast jeśli ktoś wolałby poćwiczyć w pomieszczeniu, może wziąć udział w zajęciach fitness. Fitness Total Body Workout to propozycja dla osób chcących zyskać radość,energię i poprawić swoją kondycję. Treningi odbywają się w poniedziałki o 20.00 i środy o 19.00 w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 607 358 843.

Wtorek to kolejna okazja do rozmaitych aktywności fizycznych. Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, to propozycja Bartosza Derenowskiego – utytułowanego zawodnika w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalisty Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w sali fitness, opłata: 80zł za miesiąc, nielimitowany wstęp. Rozkład wtorkowych treningów wygląda następująco: 10.00-11.00 – No-Gi, Submission Fight dorośli; 16.00-17.00 – dzieci 5-8 lat; 17.00-18.00 – dzieci 8-15 lat; 18.15-19.15 – Brazylijski jiu jitsu (GI). Rozkład treningów na pozostałe dni tygodnia można znaleźć w Kalendarzu Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Na wtorkowe popołudnie wszystkie zainteresowane malowaniem dzieci zaprasza MCK MAYDAY. W godz. 17.00-18.30 odbywa się KREATYWKA, czyli zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt udziału w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Wilczyńską-Urbanowską to 35 zł/miesięcznie.

W środę poza wspomnianymi powyżej aktywnościami, ciekawa propozycja dla młodzieży. Zainteresowani mogą udać się do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, bo o godz. 16.00 w MCWR mają miejsce rozmaite kluby środowiskowe, czyli cykliczne spotkania o charakterze otwartym, skierowane do mieszkańców naszego miasta. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i rekreacyjną. Warsztaty indywidualne oraz grupowe dla młodzieży odbywają się w godzinach 17:00-18:00, natomiast zbiórki Harcerskie i Zuchowe od godziny 16:00-17:00.

W środę, również o 16.00, można wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze podyskutują o książce Marii Nurowskiej pt. „Mój przyjaciel zdrajca”. Spotkanie odbędzie się  27. kwietnia. o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Wszystkie osoby, którym los czworonogów nie jest obojętny, w czwartkowe popołudnie mogą wziąć udział w akcji organizowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS. Daj się wybiegać to inicjatywa, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania podopiecznych Stowarzyszenia na spacery, tym samym zapewniając im niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. Taka forma pomocy jest też świetną alternatywą dla osób, które nie mogą mieć czworonoga w domu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w czwartek i w niedzielę w godz. 16.30-19.00.

W każdy czwartek o godz. 14.30 na zajęcia składania papierowych zwierzaków zaprasza BLOG. Na zajęcia zapraszane są wszystkie dzieci, które chciałyby własnoręcznie stworzyć ZOO! ZOO origami można wykonać w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego, przy ul. Perseusza 13.

Natomiast o godz. 17:00 można pograć w szachy. Z taką inicjatywą do dzieci i młodzieży wychodzi Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza chętnych graczy do udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy. Szkółkę prowadzi Piotr Zahorski (MOK Budoprojekt).

W piątek, 29. kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się Międzynarodowy Dzień Tańca – Wieczór Tańca Współczesnego. W ramach wydarzenia wystąpią dzieci i młodzież z sekcji MOK i MCK MAYDAY: sekcja tańca współczesnego SAMAR, sekcja tańca towarzyskiego FANTOM, sekcja tańca orientalnego NAWAR, Zumbatomic oraz gwiazda wieczoru: Teatr Avatar w spektaklu światła UV pt. „Pieśń Bugajów”. Wstęp wolny.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.