Medale polkowickich tenisistów stołowych i nordikowców

0
587

Medalowy dorobek Klubu Sportowego Polkowice powiększyli ostatnio tenisiści stołowi oraz nordikowcy. Pierwsi ze wspomnianych wywalczyli pięć krążków podczas Indywidualnych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów, natomiast drudzy zanotowali świetne starty w Jastrowiu oraz Kamiennej Górze. W Wielkopolsce polkowiczanie zdobyli czternaście medali.

W Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w tenisie stołowym polkowiczanie wywalczyli pięć medali. Srebrne krążki w Wałbrzychu zdobyli grający w deblu: N. Matwiszyn – Ł. Kuźniak, N. Matwiszyn – M. Bartków oraz Ł. Kuźniak – Grzębka. Ze złotym medalem wrócił do domu Łukasz Kuźniak, który zakończył zawody na najwyższym stopniu podium. Piąte miejsce w grze podwójnej zajął Jacek Kowalski, natomiast szósty w singlu był M. Bartków. Ponadto Natalia Matwiszyn i Łukasz Kuźniak wywalczyli awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Ostródzie.

Powody do radości mieli też zawodnicy z sekcji nordic walking. W rozgrywanym w Jastrowiu Pucharze Wielkopolski polkowiczanie zdobyli aż czternaście medali. Miejsca na najwyższym stopniu podium wywalczyli Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Ireneusz Lubiatowski, Stefan Helwich oraz Janina Woronko-Zaczyńska, Roman Woroch i Józef Piątkowski. Łącznie kijkarze KS Metraco Polkowice sięgnęli po siedem złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe medale.

Polkowiczanie z powodzeniem rywalizowali też w II Mistrzostwach Kamiennej Góry. Krzysztof Skiba i Anna Zaczyńska okazali się najlepsi w kategorii OPEN na 5 km, natomiast drugie miejsce w kategorii K-50 wywalczyła Marzenna Lesińska.

Miejsca medalowe zawodników KS Polkowice (tenis stołowy):

Łukasz Kuźniak – złoto gra pojedyncza
N. Matwiszyn – Ł. Kuźniak – srebro gra mieszana
N. Matwiszyn – M. Bartków – srebro gra podwójna
Ł. Kuźniak – Grzębka – srebro gra podwójna
N. Matwiszyn – brąz gra pojedyncza

Miejsca medalowe zawodników KS Metraco Polkowice (Jastrowie):

Dystans 5 km

Kat. M 45-49

 1. Artur Kryś

Kat. M 55-59

 1. Roman Woroch
 2. Eugeniusz Gajewski

Dystans 10 km

Kat. K 30-39

 1. Katarzyna Skrycka

Kat. K 50-59

 1. Renata Jędrasiak
 2. Lilianna Kasprzyk

Kat. M 50-59

 1. Ireneusz Lubiatowski
 2. Piotr Siwak

Kat. M 60-69

 1. Stefan Helwich
  3.Krzysztof Kalisz

Kat. K 70+

 1. Janina Woronko-Zaczyńska

Kat. K 65-69

 1. Helena Pacyna
 2. Janina Kolbusz

Kat. M 70+

 1. Józef Piątkowski

Reprezentantom Klubu Sportowego Polkowice gratulujemy bardzo dobrych startów i powiększenia medalowego dorobku. Jednocześnie życzymy im powodzenia w nadchodzących zawodach.

/fot. Klub Sportowy Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.