Zbliża się sesja Rady Miasta

0
665
2016.04.22. Głogów, konferencja orasowa sesja Rady Miasta

Zbliża się sesja Rady Miasta. Już w środę Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zwróci się do radnych o wyrażenie zgody na upoważnienie prezydenta do występowania w imieniu Gminy Miejskiej Głogów w procesie negocjacji w sprawie nabycia przez Miasto udziałów w spółce Głogowski Szpital Powiatowy. Ponadto poruszone będą kwestie związane z pozyskiwaniem lokali na mieszkania socjalne.

W najbliższą środę, tj. 27 kwietnia br. w Ratuszu odbędzie się sesja Rady Miasta. Podczas obrad Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz ma się zwrócić do radnych o wyrażenie zgody na upoważnienie prezydenta do występowania w imieniu Gminy Miejskiej Głogów w procesie negocjacji w sprawie nabycia przez Miasto udziałów głogowskiego szpitala. Zostaną też poruszone kwestie pozyskiwania nowych lokali socjalnych.

Jednym z punktów sesji będzie sprawa głogowskiego szpitala. – Prezes szpitala przedstawi aktualną sytuację finansową i ekonomiczną szpitala – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – Podczas ostatniej sesji zapowiadałem, że zwrócę się do radnych o wyrażenie zgody na upoważnienie mnie do występowania w imieniu Gminy Miejskiej Głogów w procesie negocjacji w sprawie nabycia przez Gminę Miejską Głogów udziałów w spółce Głogowski Szpital Powiatowy. (…) Chciałbym mieć upoważnienie Rady Miejskiej do podejmowania związanych z tym czynności. Chciałbym też powołać zespół konsultacyjny w skład którego wejdą radni, z którymi opracujemy konkretną ofertę finansową, związaną z nabywaniem udziałów, a także będziemy konsultować wszelkie inne sprawy związane z negocjacjami – dodaje prezydent. Prezydent zaznacza, że dobrze by było, by w zespole tym znaleźli się przedstawiciele wszystkich klubów.

Kolejną kwestią będą zmiany w budżecie. Ponad milion zł zostanie wprowadzony na remonty w głogowskich placówkach oświatowych, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Część zmian w budżecie dotyczy realizacji polityki mieszkaniowej w Głogowie. Kilka dni temu ruszył Bank Zamian Lokali. – Naszym zamiarem jest poszukiwanie nowych zasobów, by wyodrębniać lokale mieszkalne. Jednak nie tylko poprzez budowę nowych bloków, ale chcemy, by z zasobów, które posiadamy, remontować i adaptować nowe lokale mieszkalne w mieście. Chcemy, by Zakład Gospodarki Mieszkaniowej otrzymał celową dotację inwestycyjną na wyburzenie dwóch budynków na ulicy Krochmalnej – mówił zastępca prezydenta, Piotr Poznański. Zaznacza przy tym, że chce, by ulica Krochmalna uzyskała nieco inne, lepsze oblicze. Nowe mieszkania mają zostać udostępnione między innymi w budynku przy Wałach Chrobrego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.