GŁOGÓW: Weekendowy Rozkład Jazdy

0
736
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Kolejny weekend w naszym mieście rozpocznie się już za moment. W najbliższych dniach w Głogowie odbędą się m.in.: spotkanie z Tower runnerem Piotrem Łobodzińskim, VI Cross Straceńców, spektakl w reżyserii Cezarego Żaka „Złodziej”, Teatr Młodego Widza i Giełda Kultury. A to zdecydowanie nie wszystko!

Na dobry początek weekendu trochę ruchu. O godzinie 16.00 zaczynają się bowiem zajęcia Hip-Hop Dance organizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Dziś, 22. kwietnia, pojawią się dwie okazje do zobaczenia świetnych, polskich aktorów na żywo. O godz. 17.30 i 20.30 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie wystąpią m.in. Cezary Żak, Rafał Królikowski i Izabela Kuna, którzy wcielą się w role bohaterów spektaklu pt. „Złodziej”. Akcja rozgrywa się w domu za miastem. Jest późny wieczór, kiedy gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Właśnie wtedy na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny,  brawurowo zagrany przez reżysera tego spektaklu  – Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom, poznał najgłębsze tajemnice jego mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny nieproszony gość, jaki pojawi się w tej historii? O tym będzie można się przekonać już dziś w MOK-u.  Bilety w cenach: 100 zł/parter, 90, 60 zł/balkon dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK oraz na ekobilet.pl

Dzisiejszego wieczoru w głogowskim Qubus Hotel pojawi się wyjątkowy gość. Piotr Łobodziński to  zdobywca Pucharu Świata Towerrunning roku 2013 i 2014 oraz Mistrz Europy roku 2014, który już dziś o go.dz 19.00 podejmie się ustanowienia rekordu czasowego biegiem po schodach – 120 stopni (5 piętro). O godz. 20.00 odbędzie się natomiast spotkanie z Mistrzem, który –  tak jak wielu głogowian  – w najbliższą niedzielę weźmie udział w VI Crossie Straceńców.

Sobotni poranek przyniesie kolejną okazję do odwiedzenia głogowskiego MOK-u. Już o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się kolejne prezentacje twórcze „Mały Art”. Tym razem publiczności zaprezentują się dzieci z Przedszkola Niepublicznego Poziomka.

W sobotę o 11.15 na Górkowie odbędzie się pierwszy start w ramach tegorocznej edycji Crossu Straceńców. Dwudniową imprezę biegową rozpoczną Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Głogowa i Mistrzostwa Polski CROSS Nordic Walking. Program na sobotę:

 • 9.30-10.45 BIURO ZAWODÓW: Weryfikacja Zawodników Otwartych Sztafetowych Mistrzostw Głogowa i Dowolnych Grup Zorganizowanych oraz wydawanie numerów startowych
 • 12.30-13.30 BIURO ZAWODÓW: Weryfikacja zawodników Nordic Walking oraz wydawanie pakietów startowych11.15 START – sztafety szkół podstawowych ( 8×600 m)
 • 11.45 START – sztafety szkół gimnazjalnych ( 8×800 m)
 • 12.30 START – sztafety szkół ponadgimnazjalnych oraz Dowolnych Grup Zorganizowanych (8×1000 m)
 • 13:00-13:30 *Wyniki nieoficjalne na tablicy informacyjnej. Uwaga sprawdź!14:00 DEKORACJA zwycięzców Otwartych Sztafetowych Mistrzostw Głogowa oraz Dowolnych Grup Zorganizowanych
 • 14.30 START – 1. MP CROSS Nordic Walking (kobiety i mężczyźni) 5000 m
  16:00 – 16:30 *Wyniki nieoficjalne na tablicy informacyjnej. Uwaga sprawdź!
 • 17.00 DEKORACJA zwycięzców 1. MP CROSS Nordic Walking

Program VI Crossu Straceńców dzień II (niedziela, 24. kwietnia) Bieg Małego Straceńca i Cross Straceńców – Mistrzostwa Polski Bieg Hutników o Tarczę Św. Floriana:

 • 09.00-11.00 BIURO ZAWODÓW Weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych
 • 11.30 Start Bieg Małego Straceńca
 • 12.00 Start wspólny: bieg złoty 15.555 m (Mistrzostwa Polski), bieg srebrny 10.555 m, bieg miedziowy 5.555m
 • 13.30-14.30 Weryfikacja zawodników do Biegu Hutników o Tarczę Św. Floriana
 • 15.15 Start – Bieg Hutników o Tarczę Św. Floriana (prawo startu otrzymuje 30 najlepszych zawodników z MP biegu złotego 15.555m)
 • 15.00-15.30 Wyniki nieoficjalne na tablicy informacyjnej
 • 16.00 Dekoracja zwycięzców

Taneczną propozycję na sobotę dla głogowian przygotowała restauracja w Hotelu Interferie, która zaprasza na DISCO DANCING. Początek imprezy w każdą sobotę o godz. 20:00. Muzyka z lat 80-tych oraz 90-tych – DJ Roman Włodarczak. Wstęp: 10 zł.

W niedzielę o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Teatru Młodego Widza. Spektakl Teatru Zagłębia to oparty na klasycznej baśni „Pinokio”, autorstwa włoskiego pisarza Carla Collodi. W spektaklu gra pięciu aktorów kreujących dwanaście postaci. Przedstawienie o znanym na całym świecie chłopcu z drewna zawiera w sobie  elementy tańca, pantomimy i interakcji z widzami. Całość ilustrowana jest piękną klasyczną muzyką Arama Chaczaturimana. Szczegóły nt. tego wydarzenia znaleźć można tutaj.

Również w południe można wziąć udział w innym spotkaniu z kulturą. O 12.00 w Młodzieżowym Cetrum Kultury MAYDAY odbędzie się kolejna giełda kultury„Masz stare płyty winylowe i CD, obejrzane filmy, do których już nie wracasz, przeczytane książki, gry, które Cię znudziły? Przynieś je, wymień, podyskutuj, poznaj ludzi, których kręci kultura i sztuka. Zapewniamy stoliki do prezentacji swoich zbiorów.” – zachęcają organizatorzy.

Niedziela to także okazja do spaceru w towarzystwie potrzebujących uwagi i ruchu czworonogów. O godz. 13.00 głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania i czworonogów na akcję Daj się wybiegać. Jest to akcja, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania czworonogów na spacery, tym samym zapewniając podopiecznym AMICUSA niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. W niedzielę osoby zainteresowane taką formą pomocy, mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia w godz. 13.00-16.00.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.