Dzień Otwarty w głogowskim Ekonomiku już jutro

0
374
Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie

W dniu jutrzejszym głogowski Ekonomik organizuje Dzień Otwarty. Chętne osoby będą miały szansę bliżej zapoznać się ze specyfiką szkoły. Nadarzy się okazja do porozmawiania o szkole z dyrekcją, nauczycielami, a także uczniami. Dziś natomiast w Ekonomiku i w centrum miasta odbyła się gra miejska „Sprawiedliwi dawniej i dziś”. Zabawie edukacyjnej patronowali Starosta Głogowski, Prezydent Głogowa oraz Posłowie na Sejm Ziemi Głogowskiej.

Jutro w Ekonomiku w Głogowie odbędzie się Dzień Otwarty. Osoby zainteresowane kształceniem w tej szkole będą mogły poznać specyfikę jej funkcjonowania, a także porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Dziś z kolei odbyła się gra miejska pod nazwą „Sprawiedliwi dawniej i dziś”. Gra o charakterze zabawy edukacyjnej odbyła się pod patronatem Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka, Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, a także Posłów na Sejm Ziemi Głogowskiej.

Dzień Otwarty kierowany jest do gimnazjalistów zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką nauczanych zawodów. Hotelarze zaprezentują serwowanie kawy na wiele sposobów. Będzie można także spróbować chleba, upieczonego przez kucharzy podczas zajęć praktycznych. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z techniką zdobienia potraw metodą carvingu, a także zobaczyć w jaki sposób pięknie nakryć stół. Nadarzy się okazja, by się dowiedzieć, jakie symptomy świadczą o odwodnieniu organizmu, jak również którą wodę warto pić i dlaczego. Logistycy natomiast wprowadzą gości w procesy planowania i przesyłania paczek na dalekie odległości. Ekonomiści zaś zaprezentują programy, które pomagają skutecznie poruszać się na zmieniającym się rynku pracy.

W dniu dzisiejszym od godziny 10.00 w Ekonomiku i w centrum miasta odbyła się gra miejska o charakterze edukacyjnym, pod nazwą „Sprawiedliwi dawniej i dziś”. Celem gry była promocja wśród młodzieży, nauczycieli i mieszkańców Głogowa idei edukacji globalnej, która uświadamia stworzenie świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości, a prawa człowieka będą zawsze przestrzegane. Gra była również okazją do uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski, a także promowania działań wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas. Impreza organizowana była we współpracy z Caritas oraz organizacją Fair Traide.

Dzień Otwarty w głogowskim Ekonomiku odbędzie się jutro, tj. 22 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 13.00 w dwóch budynkach – na ul. Karola Miarki 1 (budynek główny) i na ul. Jedności Robotniczej 38 (budynek, w którym odbywają się warsztaty).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.