Młodzi szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów w półfinale MP!

0
645

Bardzo dobry start w ćwierćfinałowym turnieju i awans do półfinałów Mistrzostw Polski zanotowali młodzi szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni trenera Krzysztofa Gdakowicza nie okazali się gościnni dla pozostałych ekip i potwierdzili swoją dominację, odnosząc komplet zwycięstw. Głogowianie w pokonanym polu pozostawili drużyny z Grodkowa, Zabrza oraz Łodzi.

Ćwierćfinały Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP rozegrano w Głogowie. Szczypiorniści SPR Chrobrego byli więc faworytem i zdecydowanie wykorzystali grę na swoim terenie. Do walki o półfinały przystąpiły cztery ekipy – poza głogowianami udział wzięły zespoły: UKS Olimp Grodków, Anilana Łódź II oraz UKS 31 Rokitnica Zabrze.

Turniej rozpoczął się od pojedynku UKS Olimpu z Anilaną II Łódź. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem pierwszej z wymienionych drużyn. Głogowianie swoje pierwsze spotkanie rozegrali z zespołem z Zabrza. Gospodarze już do przerwy prowadzili 20:8 i zdecydowanie kontrolowali wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie 35:13.

W swoim drugim spotkaniu młodzi szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów nie dali szans Anilanie Łódź II. Od początku głogowski zespół narzucił swój styl gry i wygrał pierwszą połowę w stosunku 24:2. Po zmianie stron głogowianie nadal robili swoje. Wysokie prowadzenie sprawiło, że trener Gdakowicz dał szansę wszystkim swoim podopiecznym. Zmiennicy również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a wynik końcowy meczu to 42:7. Ta wygrana dała piłkarzom ręcznym SPR Chrobrego awans do półfinałów Mistrzostw Polski!

Ostatni dzień turnieju rozpoczął się od pojedynku Anilany Łódź II z UKS 31 Rokitnicą Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Górnego Śląska 25:13 (16:9). Swoją wysoką formę potwierdzili niedługo później głogowianie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Gdakowicza pokonali UKS Olimp Grodków 25:14 i zakończyli rywalizację na najwyższym stopniu podium! Drugie miejsce w klasyfikacji ćwierćfinału Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP zajęła ekipa z Gródkowa, trzecie z Zabrza, natomiast stawkę zamknęła Anilana Łódź II.

Najlepszym zawodnikiem rozegranego w Głogowie turnieju wybrano Bartłomieja Kuka z UKS Olimpu. Wśród bramkarzy doceniono Marcela Jastrzębskiego z SPR Chrobrego Głogów, natomiast królem strzelców został Rafał Duplicki z UKS 31 Rokitnicy Zabrze.

Młodym piłkarzom ręcznym SPR Chrobrego Głogów gratulujemy udanego występu w ćwierćfinałowym Ogólnopolskim Turnieju Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP i trzymamy za nich kciuki w półfinałach. Miejmy nadzieję, że dobra forma zostanie utrzymana i będzie to miało przełożenie na wyniki!

/fot. SPR Chrobry Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.