GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
1250
Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Kolejny kulturalny tydzień w Głogowie właśnie się rozpoczął. W najbliższych dniach w naszym mieście będzie można skorzystać przede wszystkim z bogatej oferty zajęć cyklicznych. Nie zabraknie jednak kilku ciekawych wydarzeń kulturalnych, które zdecydowanie mogą umilić popołudniowy czas spędzony w mieście nad Odrą.

Tydzień w Głogowie rozpoczynają zajęcia dodatkowe dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta już dziś, 18. kwietnia, mogą wziąć udział w kilku aktywnościach. O godz. 15.20 w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się Dziecięca Sekcja Plastyczna dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zajęcia trwają 40 minut i odbywają się w sali plastycznej MOK. Prowadzącą jest Joanna Kinder. Zajęcia są bezpłatne (należy pamiętać o uprzednim zapisaniu dziecka w BOK).

Zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu zajęć plastycznych, również w MOK-u startuje inna forma aktywności przewidziana dla najmłodszych. Balet dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-5 lat odbywa się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00.  Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45 zł/miesięcznie.

Kolejną propozycją dla dzieci, jednak tym razem nieco starszych, są zajęcia pn. „UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK”Są to warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-9 lat odbywające się w poniedziałki (16.00-17.00) i czwartki (15.45-16.45) w sali koncertowej MCK MAYDAY. Zajęcia prowadzi Agnieszka Urbanowska Wilczyńska, a ich kosz to: 30 zł/miesięcznie.

Poniedziałkową propozycją dla osób dorosłych są natomiast zajęcia aktywności fizycznej. Równocześnie o godz. 20.00 odbywają się dwa treningi: biegowy z grupą Biegam Bo Lubię Głogów (start spod MOK) oraz fitnessowy, czyli Fitness Total Body Workout (Gimnazjum nr 2).

Wtorek to kolejna okazja do rozmaitych aktywności fizycznych. Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, to propozycja Bartosza Derenowskiego – utytułowanego zawodnika w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalisty Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w sali fitness, opłata: 80zł za miesiąc, nielimitowany wstęp. Rozkład wtorkowych treningów wygląda następująco: 10.00-11.00 – No-Gi, Submission Fight dorośli; 16.00-17.00 – dzieci 5-8 lat; 17.00-18.00 – dzieci 8-15 lat; 18.15-19.15 – Brazylijski jiu jitsu (GI). Rozkład treningów na pozostałe dni tygodnia można znaleźć w Kalendarzu Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w obchodach Głogowskich Dni Książki 2016. W ramach tego wydarzenia, w tym tygodniu można wziąć udział w następujących zajęciach:

Środa, 20.o4:

  • 9.00 – Pasowanie na Czytelnika (Biblioteka przy ul. Jedności Robotniczej 15)

Piątek, 22.04:

  • 12.00-16.00: Kiermasz książki przeczytanej (plener przy ul. Jedności Robotniczej 15)
  • 16.00 – Czytamy i gadamy (BLOG, ul. Perseusza 13)
  • 18.00-22.00 Wieczór gier planszowych (Biblioteka przy ul. Budowlanych 10)

W środę poza wspomnianymi powyżej aktywnościami, propozycja dla młodzieży. Zainteresowani mogą udać się do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, bo o godz. 16.00 w MCWR mają miejsce rozmaite kluby środowiskowe, czyli cykliczne spotkania o charakterze otwartym, skierowane do mieszkańców naszego miasta. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i rekreacyjną.  Warsztaty indywidualne oraz grupowe dla młodzieży odbywają się w godzinach 17:00-18:00, natomiast zbiórki Harcerskie i Zuchowe od godziny 16:00-17:00.

Środowy wieczór, to drugi w tygodniu trening z grupą BiegamBoLubię Głogów. Biegowe spotkania BBL mają na celu wspólną aktywność nie tylko osób w biegach wprawionych, ale także tych, które swoją przygodę z  tą formą aktynwości chciałyby dopiero rozpocząć. Treningi z BBL odbywają się w każdy poniedziałek i środę, start o godz. 20.00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czwartek w Głogowie przynosi możliwość aktywnego spędzenia popołudnia. Wszystkie osoby, którym los czworonogów nie jest obojętny, w czwartkowe popołudnie mogą wziąć udział w akcji organizowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS. Daj się wybiegać to inicjatywa, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania podopiecznych Stowarzyszenia na spacery, tym samym zapewniając im niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. Taka forma pomocy jest też świetną alternatywą dla osób, które nie mogą mieć czworonoga w domu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w czwartek i w niedzielę w godz. 16.30-19.00.

Natomiast o godz. 17:00 można pograć w szachy. Z taką inicjatywą do dzieci i młodzieży wychodzi Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza chętnych graczy do udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy. Szkółkę prowadzi Piotr Zahorski (MOK Budoprojekt).

Ciekawą propozycję na piątkowe popołudnie dla młodych mieszkańców Głogowa ma Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W każdy piątek odbywają się bezpłatne zajęcia Hip-Hop DANCE. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

W piątek wieczorem warto wybrać się do MOK-u. O godz. 17.30 i 20.30 w Miejskim Ośrodku Kultury zobaczyć będzie można spektakl z m.in. Cezarym Żakiem, Rafałem Królikowskim i Renata Dancewicz. „Złodziej” to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella, w reżyserii Cezarego Żaka. Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie? Tego będzie się można dowiedzieć już w najbliższy piątek w Głogowie. Bilety: 100 zł/ parter; 90 zł i 60 zł/ balkon.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.