Głogów: kolejne kradzieże na działkach

0
644
Wóz policyjny

W Głogowie doszło do kolejnych włamań i kradzieży na ogródkach działkowych. Policja głogowska zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy dokonali kradzieży i dewastacji. Do podobnych incydentów w mieście dochodzi stosunkowo często, dlatego policja apeluje o należyte zabezpieczenie wartościowych rzeczy.

Po raz kolejny doszło w Głogowie do włamań i kradzieży na terenie ogródków działkowych. Policja tym razem zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy włamali się na działki. Nie dokonali kradzieży wartościowych przedmiotów, jednak korzystając z nieobecności właścicieli wykorzystywali ogródki jako miejsca noclegowe.

Policja głogowska zatrzymała dwójkę młodych ludzi, prowadzących wędrowny tryb życia. Kobieta w wieku 28 lat i mężczyzna w wieku 29 lat włamywali się do działkowych altan i wykorzystywała je jako miejsce noclegu. Przy okazji para korzystała ze znajdujących się tam zapasów żywności i alkoholu. Działkowcy będący właścicielami rzeczonych działek najbardziej uskarżali się nie na kradzieże, lecz na dewastacje w związku z włamaniami. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali kobietę i mężczyznę w dniu 11 kwietnia na terenie ogródków działkowych.

Sygnały dotyczące kradzieży i włamań do altanek policja otrzymywała już na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Z domków nie znikały wartościowe przedmioty, jednak ktoś dokonywał zniszczeń na terenie ogródków. Z altan znikała żywność, alkohol, a działkowcy zauważyli, że ktoś na terenie ogródków nocuje. Policjanci podejrzewali, że osobami włamującymi się do altan są osoby nie posiadające stałego miejsca zamieszkania.

Zatrzymana para usłyszała zarzuty włamań i kradzieży do pięciu altan na terenie Głogowa. Kobiecie i mężczyźnie grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przy okazji informujemy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie w dniu 20 kwietnia br. w godmzinach od 9.00 do 17.00 odbędą się Dni Otwarte. W KPP przy ul. Obrońców Pokoju 17 w pokoju nr 222 będzie dyżurował pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia. KPP w szczególności zaprasza do wizyty osoby zainteresowane pracą w Policji.

Od początku roku trwa nabór do służby w Policji. Prowadzony jest w sposób ciągły. W trakcie Dnia Otwartego zainteresowanym pracą w szeregach Policji zostaną przedstawione szczegóły, związane z procedurą kwalifikacyjną. Będzie można także pobrać kwestionariusz osobowy kandydata do służby, a także złożyć dokumenty.

W dniu 14 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się ślubowanie 82 nowych funkcjonariuszy. Dwóch z nich rozpocznie służbę w KPP w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.