GŁOGÓW: Weekendowy Rozkład Jazdy

0
746
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Kolejny weekend w Głogowie rozpocznie się już za moment. Najbliższe dni w naszym mieście, to szereg atrakcji: Legion Fight Night 2, MotoKrew, spektakl Dzikie Dandy, Turniej Szachowy, III Głogowski Dzień Mózgu i mecz Chrobrego ze Stomilem Olsztyn o mistrzostwo I ligi. A to zdecydowanie nie wszystko!

Weekend rozpocząć można od dawki ruchu. O godzinie 16.00 zaczynają się zajęcia Hip-Hop Dance organizowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Piątkowy wieczór w Głogowie dostarczyć może mocnych wrażeń wszystkim fanom sportów walki. Już dziś, 15. kwietnia o 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się Legion Fight Night 2. Tym razem zaplanowano 10 walk w formule K-1 oraz Muay Thai, a także jedną walkę w formule MMA na zasadach najlepszej organizacji świata UFC. Na kilka dni przed galą doszło do zmian w karcie walk: ze względu na kontuzje przed publicznością nie zaprezentują się Mateusz Hiki i Patrycja Kamińska. Galę poprowadzi zwycięzca pierwszej Konfrontacji Sztuk Walki, Łukasz „Juras” Jurkowski.

Klubową propozycję na piątkowy wieczór ma Gospoda Staropolska. Już dziś, 15. kwietnia odbędzie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka. W piątki wstęp na zabawę w rytmach electro house, house, disco house od 18 lat. Start o godz. 21.00.

W sobotni poranek warto wybrać się do MOK-u. Już o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędą się kolejne prezentacje twórcze „Mały Art”. Tym razem publiczności zaprezentują się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 (godz. 9.00) i Przedszkola Publicznego nr 6 (godz. 11.00). Wstęp wolny.

Już jutro, 16. kwietnia odbędzie się VII Głogowska Akcja Zbiórki Krwi MotoKrew, czyli Motocykliści Dzieciom. Akcja odbędzie się jak zawsze pod Ratuszem i trwać będzie od godz. 10.00 do 16.00. Tegorocznej Zbiórce Krwi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, o których przeczytać można tutaj.

W sobotę o godz. 16.00 na Górkowie odbędzie się ostatni już trening Małego Straceńca. Grupa Biegowa Crossu Straceńców podczas ostatnich przedcrossowych spotkań postanowiła do wspólnych treningów zachęcić także dzieci. Najbliższe spotkanie będzie już ostatnim przed VI Crossem Straceńców. Do biegu pozostało już tylko 8 dni, warto więc przygotować się do tego wyjątkowego startu i wziąć udział w treningu, który odbywa się na torze motocrossowym, przez który będzie biegła trasa zawodów. Tegoroczny Cross Straceńców odbędzie się w dniach 23-24. kwietnia.

Również o 16.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się interesujące spotkanie. Do głogowskiej PWSZ przyjedzie Przemysław Wipler – wiceprezes partii KORWiN. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Natomiast w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się wydarzenie, na które z pewnością oczekują głogowscy kibice: mecz o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Stomilem Olsztyn. Goście zajmują aktualnie 4. miejsce w ligowej tabeli, natomiast pomarańczowo-czarni mają za sobą wysokie zwycięstwo w Bytowie. Sobotnie spotkanie zapowiada się więc niezwykle interesująco.

W najbliższą niedzielę,, 17. kwietnia w naszym mieście odbędzie się III Glogowski Dzień Mózgu. Organizatorem wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Miejskim ośrodku Kultury, jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Porażeniem Mózgowymi Zespołem Downa „Dajmy Dzieciom Nadzieję.” Poprzez działania takie jak obchody Dnia Mózgu stowarzyszenie chce przyczynić się do upowszechniania wiedzy na temat funkcjonowania mózgu. Wiedza ta z kolei ma pomóc rolę zachodzących w nim procesów biochemicznych, jak również funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

O tej samej godzinie, prawie w tym samym miejscu odbędzie się inne ciekawe wydarzenie. W niedzielę, 17. kwietnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej MOK odbędzie się kwietniowy Turniej Szachowy. System rozgrywek kwietniowego Turnieju Szachowego podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej – gr. „A” – zmierzą się wszyscy chętni spośród seniorów i juniorów pow. 10 roku życia. Uczestnicy z grupy „A” rozegrają turniej szachów szybkich (15 min. na zawodnika, 9 rund partii). W grupie „B” natomiast znajdą się uczestnicy ze szkół podstawowych ( 15 min na zawodnika, 7 rund). W kwietniowym Turnieju Szachowym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Wpisowe wynosi: 10 zł  – osoby dorosłe, 5 zł  – juniorzy do lat 18, przy czym osoby niepełnoletnie muszą pozostać pod opieką dorosłych.

Niedziela w Głogowie to także okazja do spaceru w towarzystwie potrzebujących uwagi i ruchu czworonogów. O godz. 13.00 głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania i czworonogów na akcję Daj się wybiegać. Jest to akcja, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania czworonogów na spacery, tym samym zapewniając podopiecznym AMICUSA niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. W niedzielę osoby zainteresowane taką formą pomocy, mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia w godz. 13.00-16.00.

Na zakończenie weekendu – spektakl. „Dzikie Dandy” to kolejna propozycja głogowskiego Teatru jednego Mostu. Tym razem Michał Wnuk sięgnął po ”Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza. Spektakl przeznaczony jest dla widzów w powyżej szesnastego roku życia. Popremierowy spektakl odbędzie się w niedzielę o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku kultury. Bilety dostępne w cenie 10 zł/ os.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.