Policja głogowska przestrzega przed kradzieżami na działkach

0
620
2016.04.14. Głogów, zatrzymany 31-latek, kradzież na działkach

Policja głogowska ostrzega mieszkańców miasta przed kradzieżami na ogródkach działkowych. Kilka dni temu zatrzymano 31-letniego mężczyznę, który wykorzystując nieobecność właścicieli ogródków działkowych ukradł pieniądze z torebek właścicielek. Sprawca usłyszał zarzuty, a policja apeluje do mieszkańców Głogowa, by należycie zabezpieczali mienie.

W związku z nadejściem wiosny coraz więcej mieszkańców Głogowa spędza czas na ogródkach działkowych. Niestety, nie zawsze są one odpowiednio strzeżone i zabezpieczone, co stwarza okazje do kradzieży. Policja głogowska przestrzega mieszkańców przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów w niezabezpieczonych miejscach. Działkowcy często są zajęci pracą, pozostawiając torebki i rzeczy osobiste w widocznych miejscach.

Kilka dni temu policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży na ogródkach działkowych, wykorzystując nieuwagę i nieostrożność właścicieli. Mężczyzna obserwował właścicieli i kradł ich pieniądze, kiedy byli zajęci pracą. Z pozostawionych w widocznych miejscach torebek kradł wartościowe przedmioty, a także gotówkę. Jego łupem padła kwota bliska 2 000 złotych. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. Wykorzystywał on w szczególności nieuwagę ludzi starszych. Z torebki mieszkanki Głogowa ukradł portfel wraz z dokumentami oraz gotówką. Dokumenty i portfel zamierzał wyrzucić. Policja po zatrzymaniu 31-latka ustaliła również, że jest on winny również innej, podobnej kradzieży, tyle że wcześniej ukradł kwotę ok. 70 złotych.

Policja głogowska apeluje do mieszkańców miasta, aby nie pozostawiali bez opieki wartościowych przedmiotów. W sytuacjach, gdy działkowicze są zajęci pracami w ogrodzie, o kradzież nie jest trudno, wystarczy chwila nieuwagi.

Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży, usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu ustalają rozmiary procederu.

Policja przestrzega mieszkańców miasta przed kradzieżami, a także zwraca się z apelem do osób, które na targowiskach handlują zwierzętami. Handel pokątny, a także rozmnażanie zwierząt, są w Polsce zabronione. Reguluje to ustawa o ochronie zwierząt. Wedle prawa zabronione jest między innymi: prowadzenie sprzedaży zwierząt domowych na terenach targowisk miejskich; prowadzenie jakichkolwiek targowisk ze sprzedażą zwierząt domowych; wprowadzanie do obrotu psów i kotów poza miejscem ich chowu i hodowli, chyba że robi to schronisko bądź organizacja społeczna, zajmująca się ochroną zwierząt; nabywanie zwierząt domowych poza hodowlą oraz rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych. Za pokątny handel zwierzętami grozi kara do 5 000 złotych grzywny. Takie same sankcje występują w przypadku nielegalnego nabywania zwierząt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.