Głogów: Pinokio w ramach Teatru Młodego Widza

0
771
2014-11-09 Teatr Młodego Widza - Le Filo Fable @MOK (fot.P.Dudzicki)

Pod koniec kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie pojawi się kolejna teatralna propozycja dla najmłodszych. Tym razem w ramach Teatru Młodego Widza dzieci będą miały okazję zobaczyć spektakl pt. „PINOKIO chłopiec z drewna”.

W ostatnią niedzielę kwietnia (24.04) Miejski Ośrodek kultury w Głogowie zaprasza do siebie najmłodszą publiczność. Pod koniec miesiąca odbędzie się bowiem kolejne już w tym roku spotkanie z cyklu Teatru Młodego Widza, w ramach którego dzieci będą mogły zobaczyć spektakl Teatru Zagłębia z Sosnowca pt. „PINOKIO chłopiec z drewna”.

Spektakl Teatru Zagłębia to oparty na klasycznej baśni „Pinokio”, autorstwa włoskiego pisarza Carla Collodi. W spektaklu gra pięciu aktorów kreujących dwanaście postaci. Przedstawienie o znanym na całym świecie chłopcu z drewna zawiera w sobie  elementy tańca, pantomimy i interakcji z widzami. Całość ilustrowana jest piękną klasyczną muzyką Arama Chaczaturimana.

W czasie przedstawienia dzieci razem z Pinokiem będą przeżywać przygody, poznawać świat, spotkają też wiele dobrych i kilka złych postaci. Dowiedzą się dlaczego warto się uczyć, czym jest dobro i czemu od kłamania bolą brzuchy…

„PINOKIO chłopiec z drewna” to spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Teatr ten powstał w 1897 roku i od przeszło stu lat wywołuje emocje wśród swojej publiczności. Na deskach tego teatru występowali m.in. Tadeusz Fijewski (to własnie w Sosnowcu został odkryty jako nieporównywalny talent komediowy), Wanda Siemaszkowa, Jan Świderski.

W Głogowie Teatr Zagłębia na żywo zobaczyć będzie można w niedzielę, 24. kwietnia o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Spektakl „PINOKIO chłopiec z drewna” dedykowany jest dla widzów w wieku 5-11 lat.

Przypomnijmy, że w ramach Teatru Młodego Widza w Głogowie odbyło się już wiele spektakli. Dotychczas dzieci miały okazję obejrzeć m.in. Bajkę o smoku Kubie, Ferdynanda Wspaniałego, czy Małą Syrenkę. Licznie przybywająca na kolejne spektakle publiczność pozwala stwierdzić, że przedstawienia kierowane do najmłodszej widowni to pomysł bardzo trafiony.

Spektakl „PINOKIO chłopiec z drewna” w ramach Teatru Młodego Widza odbędzie się 24. kwietnia o godz. 12.00 w głogowskim Miejskim Ośrodku Kultury (sala widowiskowa). Bilety dostępne w cenach: 15 zł/ bilet rodzinny (opiekun + dziecko), 10 zł/pojedynczy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.