Legnica: Projekt Placu Słowiańskiego

0
574

Znamy zwycięzców konkursu na plan zagospodarowania Placu Słowiańskiego. Praca zespołu pod kierunkiem architekt Aleksandry Doniec z Wrocławia otrzymała I nagrodę w wysokości 22 tys. zł w konkursie na zaplanowanie i rewitalizację Placu Słowiańskiego w Legnicy

We wtorek (12 kwietnia) w sali maneżowej Akademii Rycerskiej ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania i rewitalizacji Placu Słowiańskiego”. Na konkurs wpłynęło łącznie 7 prac, z których 5 zakwalifikowano do ścisłego finału. Pierwszą nagrodę, sąd konkursowy przyznał właśnie zespołowi kierowanemu przez Aleksandrę Doniec, w składzie znajdowały się: Sandra Piasek, Magdalena Ciszak i Agata Kaczmarek. Warto wspomnieć, że autorki tego planu koncepcyjnego są rodowitymi legniczankami.
Na podstawie tej koncepcji zostanie opracowany projekt budowlany, który zostanie też nieco zmodyfikowany. Ostateczna więc wersja może się różnic od projektu przesłanego na konkurs. Autorki zwycięskiego opracowania podkreśliły zresztą, że przy modyfikacji skorzystają też z pomysłów innych autorów.

Mam nadzieję, że nasz projekt spełni oczekiwania mieszkańców – mówi Aleksandra Doniec. – Zależało nam, by przestrzeń Placu Słowiańskiego była im bliższa. Dlatego wprowadziliśmy drzewa, które podkreślą jego kameralność. I co ważne, w tej przestrzeni powinny odbywać się miejskie imprezy.
Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował uczestnikom konkursu. – Plac Słowiański to wyjątkowe miejsce – podkreślił prezydent. – Chcemy by był to salon naszego miasta.
Sąd konkursowy przyznał II nagrodę w wysokości 20 tys. zł Tomaszowi Głowackiemu z Wrocławia wraz z zespołem w składzie: Katarzyna Śleboda, Marcin Mierzwiak, Michał Przychodzeń, Jakub Piszczek, Dominik Angerman.
A także trzy wyróżnienia równorzędne w wysokości 6 tys. zł. Otrzymali je architekci: Krzysztof Chamielec z Legnicy, Jacek Bułat z Poznania, Anna Kościuk z Wrocławia wraz z zespołem: Dorota Dziak, Tomasz Biegun i Maciej Kotliński.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.